piątek, 20 września, 2024

Pasażerowie Ryanaira pozytywnie przyjęli zakaz wnoszenia alkoholu na pokład na niektórych połączeniach

„Najwyższy czas!”, te zmiany „powinny być wprowadzone wszędzie” to „najlepsza wiadomość”, jaką można usłyszeć — to tylko kilka z niezwykle pozytywnych reakcji na wprowadzone zmiany w zakresie wnoszenia alkoholu na pokłady samolotów latających w barwach Ryanaira.

W zeszłym tygodniu irlandzki przewoźnik wprowadził zmiany dotyczące zasad wnoszenia na pokład niektórych towarów zakupionych w sklepach wolnocłowych na niektórych trasach realizowanych przez Ryanaira. Chodzi oczywiście o alkohol, który nierzadko bywa spożywany w zdecydowanie zbyt dużych ilościach podczas wakacyjnych podróży na Ibizę, Malagę, Teneryfę Południową, do Alicante lub Barcelony. Efektem tego są często „antyspołeczne zachowania” niektórych pasażerów, którzy przesadzają z ilością wypitych procentów, a następnie swoimi wybrykami przeszkadzają innym podróżnym, stwarzając również zagrożenie dla maszyny pozostającej w powietrzu. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że Ryanair nie zakazuje całkowicie wnoszenia alkoholu na pokład, jednak pasażerowie nie będą mogli otwierać alkoholu, który kupili w strefie wolnocłowej w ich samolotach. 

Więcej informacji na temat zmian wprowadzonych przez Ryanaira znajdziecie w obszernym artykule na ten temat pod tym linkiem: Ryanair wprowadza zakaz na bezcłowy alkohol dla pasażerów lecących z UK do tych miast.

„Nie zakazujemy ani nie konfiskujemy bezcłowego alkoholu”

— Nie zakazujemy ani nie konfiskujemy bezcłowego alkoholu przy wejściu na pokład — komentuje rzecznik tanich irlandzkich linii. — Zgodnie z regulaminem Ryanair pasażerowie mogą przewozić na pokładzie alkohol kupiony w sklepie bezcłowym, ale nie mogą go spożywać podczas lotu — dodaje. Każdemu, kto zostanie przyłapany na ukrywaniu alkoholu i wniesieniu go na pokład, grozi usunięcie z samolotu bez zwrotu pieniędzy za bilet i bez odszkodowania.

Zmiany wprowadzone przez Ryanaira spotkały się ze zdecydowanie pozytywnymi reakcjami.  — To dobre rozwiązanie. Podczas gdy większości pasażerów można ufać, zawsze znajdą się tacy, którzy psują lot innym i niestety narażają nasze życia, gdy jesteśmy w powietrzu — komentowała Vicky Shea, cytowana przez portal „Liverpool Echo".

Te zmiany „powinny być wprowadzone wszędzie”

— To najwyższy czas, dobrze, że zrobiono to, zanim wydarzyło się coś tragicznego — uzupełnia Brenda Riley. — Dobra decyzja. Współczuję personelowi pokładowemu, który musi radzić sobie z pijanymi na pokładzie, którzy stwarzają zagrożenie dla innych — dodaje Karen Bradshaw.

— Patrząc na to, w jaki sposób niektórzy z tych pijanych pasażerów zachowują się podczas lotu, dziwię się, że picie w samolotach nie jest całkowicie zakazane — zauważał Peter Allen. Collette Townson Brakkell jest również zdania, że ten zakaz powinien być rozszerzony na wszystkie połączenia. 

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ten samochód ma kosztować zaledwie 8700 funtów. Wielka Brytania może być jednym z pierwszych krajów, w których się pojawi

Chcesz się napić wody w trakcie prowadzenia samochodu? Możesz za to słono zapłacić

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?