Pasażerowie Ryanaira pozytywnie przyjęli zakaz wnoszenia alkoholu na pokład na niektórych połączeniach

„Najwyższy czas!”, te zmiany „powinny być wprowadzone wszędzie” to „najlepsza wiadomość”, jaką można usłyszeć — to tylko kilka z niezwykle pozytywnych reakcji na wprowadzone zmiany w zakresie wnoszenia alkoholu na pokłady samolotów latających w barwach Ryanaira.

W zeszłym tygodniu irlandzki przewoźnik wprowadził zmiany dotyczące zasad wnoszenia na pokład niektórych towarów zakupionych w sklepach wolnocłowych na niektórych trasach realizowanych przez Ryanaira. Chodzi oczywiście o alkohol, który nierzadko bywa spożywany w zdecydowanie zbyt dużych ilościach podczas wakacyjnych podróży na Ibizę, Malagę, Teneryfę Południową, do Alicante lub Barcelony. Efektem tego są często „antyspołeczne zachowania” niektórych pasażerów, którzy przesadzają z ilością wypitych procentów, a następnie swoimi wybrykami przeszkadzają innym podróżnym, stwarzając również zagrożenie dla maszyny pozostającej w powietrzu. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że Ryanair nie zakazuje całkowicie wnoszenia alkoholu na pokład, jednak pasażerowie nie będą mogli otwierać alkoholu, który kupili w strefie wolnocłowej w ich samolotach. 

Więcej informacji na temat zmian wprowadzonych przez Ryanaira znajdziecie w obszernym artykule na ten temat pod tym linkiem: Ryanair wprowadza zakaz na bezcłowy alkohol dla pasażerów lecących z UK do tych miast.

„Nie zakazujemy ani nie konfiskujemy bezcłowego alkoholu”

— Nie zakazujemy ani nie konfiskujemy bezcłowego alkoholu przy wejściu na pokład — komentuje rzecznik tanich irlandzkich linii. — Zgodnie z regulaminem Ryanair pasażerowie mogą przewozić na pokładzie alkohol kupiony w sklepie bezcłowym, ale nie mogą go spożywać podczas lotu — dodaje. Każdemu, kto zostanie przyłapany na ukrywaniu alkoholu i wniesieniu go na pokład, grozi usunięcie z samolotu bez zwrotu pieniędzy za bilet i bez odszkodowania.

Zmiany wprowadzone przez Ryanaira spotkały się ze zdecydowanie pozytywnymi reakcjami.  — To dobre rozwiązanie. Podczas gdy większości pasażerów można ufać, zawsze znajdą się tacy, którzy psują lot innym i niestety narażają nasze życia, gdy jesteśmy w powietrzu — komentowała Vicky Shea, cytowana przez portal „Liverpool Echo".

Te zmiany „powinny być wprowadzone wszędzie”

— To najwyższy czas, dobrze, że zrobiono to, zanim wydarzyło się coś tragicznego — uzupełnia Brenda Riley. — Dobra decyzja. Współczuję personelowi pokładowemu, który musi radzić sobie z pijanymi na pokładzie, którzy stwarzają zagrożenie dla innych — dodaje Karen Bradshaw.

— Patrząc na to, w jaki sposób niektórzy z tych pijanych pasażerów zachowują się podczas lotu, dziwię się, że picie w samolotach nie jest całkowicie zakazane — zauważał Peter Allen. Collette Townson Brakkell jest również zdania, że ten zakaz powinien być rozszerzony na wszystkie połączenia. 

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ten samochód ma kosztować zaledwie 8700 funtów. Wielka Brytania może być jednym z pierwszych krajów, w których się pojawi

Chcesz się napić wody w trakcie prowadzenia samochodu? Możesz za to słono zapłacić

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

 

Teksty tygodnia

Jak pasażerowie oceniają program Ryanair Prime?

Za i przeciw - jak oceniany jest program Ryanair Prime? Czy korzyści, które płyną z wykupienia „abonamentu lotniczego” w cenie 79 funtów, uzasadniają jego koszt?

Nowe uprawnienia urzędu podatkowego w UK

Nowe uprawnienia HMRC w Wielkiej Brytanii związane są z decyzją, jaką podjął ostatnio rząd Partii Pracy. Jak wygląda reforma i z czym wiąże się w praktyce. 

Na co musisz zwrócić uwagę podpisując umowę o pracę w Holandii?

Na jakie istotne kwestie powinniśmy zwrócić uwagę podpisując umowę o pracę w Holandii? Jakie są rodzaje umów?

Chłopiec zginął w pożarze! Aresztowano 14-cioro nastolatków!

Podczas gaszenia pożaru strażacy znaleźli w zgliszczach ciało dziecka. Funkcjonariusze stwierdzili, że jest to zaginiony 14-latek, Layton Carr

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Przeczytaj także