Prawie 400 000 funtów odszkodowania za dyskryminację dla kobiety pracującej w opiece socjalnej

59-letnia Anne Giwa-Amu, która pracuje w opiece socjalnej, otrzyma prawie 400 000 funtów odszkodowania od Ministerstwa ds. Pracy i Emerytur. Kobieta, która z pochodzenia jest w połowie Walijką i Nigeryjką, była dyskryminowana przez kolegów w pracy.

Ministerstwo Pracy i Emerytur czeka duży wydatek w wysokości 386 000 funtów, które zostaną wypłacone w ramach odszkodowania 59-letniej kobiecie pracującej w opiece socjalnej w wyjątkowo nieprzyjaznych warunkach.

- Advertisement -

Kobieta musiała do tej pory znosić docinki rasistowskie ze strony swoich współpracowników, którzy dyskryminowali ją także ze względu na wiek. Jej sprawę rozpatrzył Sąd Pracy w Cardiff, a w sumie 386 000 funtów odszkodowania znalazła się m.in. kwota 42 809 funtów za krzywdę wyrządzoną w sferze emocjonalnej (największa w historii UK).

Przeczytaj też: Zobacz jakie warunki należy spełnić, żeby móc się ubiegać w UK o odszkodowanie za wypadek w pracy!

Sędzia Laura Howden-Evans orzekła, że współpracownik i współpracownica 59-latki przyczynili się szczególnie do stworzenia „wrogiego środowiska” pracy dla Anne Giwy-Amu. Po wydaniu wyroku kobieta skarżyła się jednak, że wspomniana para nie została zdyscyplinowana i wytknęła ministerstwu, że „promuje rasizm”.

 

 

 

– Ulżyło mi po wyroku Sądu Pracy. Ostatnie trzy lata były dla mnie koszmarem. Niestety pracownicy, którzy byli otwarcie wrogo nastawieni wobec mnie ze względu na kolor mojej skóry i wiek, nie zostali ukarani (…). Ludzie ci oceniają, czy osoby z mniejszości etnicznych mają mieć przyznane zasiłki, co jest niepokojącą sytuacją – powiedziała kobieta.

Polecane: Polak dostał 15 200 funtów odszkodowania. Pracująca z nim kobieta nękała go i kazała „wracać do swojego kraju”

Teksty tygodnia

Masz samochód elektryczny? Uważaj, abyś nie złamał tego mało znanego przepisu

Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii ignoruje jedno z surowych przepisów Kodeksu Drogowego – a to może skończyć się poważnymi problemami, zwłaszcza dla właścicieli aut elektrycznych.

Pasażerowie wychodzący z samolotu będą poddawani badaniu alkomatem

Lotnisko w Aberdeen, we współpracy ze szkocką policją i strażą graniczną, rozpoczęło pilotażową operację Bezpieczne Lądowanie. Jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza wśród kierowców, którzy tuż po przylocie wsiadają za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Prognoza pogody. Kiedy możemy spodziewać się słońca w Londynie?

Po upalnym i suchym początku wiosny i lata mieszkańcy Londynu w końcu mogą liczyć na chwilę wytchnienia. W najbliższych dniach prognozowane są intensywne opady deszczu i burze. Synoptycy zapowiadają jednak, że zmiana pogody nie potrwa długo. Kiedy nad stolicę znów powróci słońce?

Wielka Brytania zyska miliony nowych wyborców. To największa reforma od ponad 50 lat!

Wicepremier Wielkiej Brytanii, Angela Rayner, zapowiedziała szeroko zakrojone zmiany pozwalające zwiększyć udział obywateli w życiu politycznym kraju. Głównym elementem rządowego projektu jest propozycja obniżenia wieku wyborczego do 16 lat w wyborach powszechnych.

Masz wąż ogrodowy? Uważaj! Za jego użycie grozi spora grzywna

Od 22 lipca mieszkańcy wybranych części Anglii będą musieli ograniczyć zużycie wody – wszystko przez brak deszczu i gwałtownie rosnące zapotrzebowanie. Złamanie zakazu może poskutkować karą w wysokości 1000 funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie