Ryanair skrócił czas na darmową odprawę online. Ile godzin przed odlotem pozostało i kogo dokładnie obejmą zmiany?

Fot. Getty

Tanie linie lotnicze Ryanair skróciła czas na dokonanie darmowej odprawy online. Ile godzin na odprawę pozostało i kogo dokładnie obejmą zmiany?

- Advertisement -

Od 28 stycznia 2021 klienci Ryanair mają znacznie mniej czasu na dokonanie bezpłatnej odprawy online. Na swojej stronie internetowej tanie linie lotnicze poinformowały, o ile dokładnie skrócono czas na odprawę online, kogo obejmą zmiany oraz co można zrobić, by mieć znacznie więcej czasu na bezpłatne dokonanie odprawy online.

 

Ryanair skrócił czas na darmową odprawę online

Do tej pory klienci Ryanair mieli możliwość darmowej odprawy online na 48 godzin przed odlotem. Czas ten został jednak mocno skrócony przez irlandzkie linie lotnicze i od 28 stycznia 2021 bezpłatnej odprawy online można dokonać najwcześniej 24 godziny przed odlotem. Dolna granica pozostała bez zmian, co oznacza, że czas na darmową odprawę online w Ryanair kończy się na 2 godziny przed odlotem. Zmiana dotyczy rezerwacji na loty, które odbywają się od 28 stycznia 2021. Loty przed tą datą obowiązywała jeszcze 48-godzinna darmowa online.

Ponadto, wskazany przedział czasowy (24-2 h przed lotem) nie obejmuje wszystkich klientów Ryanair, ale jedynie tych, którzy nie wykupili dodatkowych usług, takich jak na przykład konkretne miejsce w samolocie czy bilety w taryfie Flexi Plus. Pasażerowie, którzy zdecydują się na wykupienie tego typu dodatkowych usług, mają znacząco dłuższy czas na darmową odprawę online w Ryanair. W ich przypadku odprawić się można nawet na 60 dni przed planowanym lotem.

Według portalu fly4free, w związku z powyższymi zasadami, motywy Ryanaira wydają się dość jasne. Tanie linie lotnicze próbują w ten sposób skłonić pasażerów do zakupu dodatkowych usług, a więc do wydania większej ilości pieniędzy przy okazji lotu Ryanair. Nic jednak dziwnego, biorąc pod uwagę kryzys 2020 roku, który wciąż trwa również na początku 2021 roku i przynosi gigantyczne straty finansowe całej branży lotniczej. Pozostawiony przedział 24-2 h na odprawę online jest jednak nadal dość spory i nie powinien być przyczyną specjalnych problemów dla klientów irlandzkiego przewoźnika.

Teksty tygodnia

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

13 samobójstw, ponad 700 osób niesłusznie skazanych – skandal w Post Office to zniszczone życie tysięcy ludzi

W Wielkiej Brytanii ponad 700 pracowników Post Office zostało błędnie skazanych, a ich życie zostało - dosłownie - zniszczone. Teraz walczą w sądzie o oczyszczenie z zarzutów i odszkodowania.

Parking droższy niż mieszkanie? W Londynie to możliwe

Czy zastanawialiście się może, gdzie znajduje się najdroższe miejsce parkingowe w Londynie? Dłużej nie musicie nad tym myśleć, bo już wiemy.

Na lotnisku w UK rozbił się samolot. Zamienił się w kulę ognia

Po starcie z lotniska London Southend rozbił się samolot. Świadkowie mówią, że po zderzeniu z ziemią maszyna zamieniła się w „kulę ognia”.

Imigrant, który „udawał homoseksualizm”, aby dostać azyl w UK złożył apelację

40-letni mężczyzna starał się o azyl w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jako homoseksualista byłby narażony na niebezpieczeństwo po powrocie do Bangladeszu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie