Ryanair zawiesza większość lotów między Polską a UK z powodu drugiego lockdownu. Których połączeń nie anulowano?

Fot. Getty

Z powodu wprowadzenia 4-tygodniowego drugiego lockdownu w Anglii, Ryanair po raz kolejny drastycznie zredukował siatkę połączeń między Polską a Wielką Brytanią na najbliższe tygodnie. Z których lotnisk będzie można złapać „lot ostatniej szansy”?

- Advertisement -

Wprowadzenie drugiego lockdownu w Anglii oznacza, że mieszkańcy powinni pozostawać w domach, unikając wszelkich niekoniecznych podróży – w tym podróży zagranicznych. Z kolei Polacy przyjeżdżający na Wyspy muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Te dwa czynniki sprawiły, że Ryanair odnotowuje drastyczny spadek zainteresowania lotami, które miały odbyć się w najbliższym czasie.

 

W związku z tym irlandzki przewoźnik zdecydował się na kolejne radykalne zredukowanie siatki połączeń między Wielką Brytanią a Polską. Jak na razie redukcja dotyczy przede wszystkim połączeń, które miały być realizowane od połowy listopada aż do początku grudnia. Ewentualne dalsze odwoływanie lotów przez Ryanair będzie najprawdopodobniej zależało od rozwoju sytuacji lockdownowej zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii.

Odwołane loty Ryanair Polska – UK

Oprócz 50 tras, których zawieszenie zostało ogłoszone jeszcze w ubiegłym tygodniu, Ryanair odwołuje dodatkowo loty między Polską a UK między następującymi lotniskami:

  • Olsztyn – Londyn Stansted (ostatni lot 16 listopada – wznowienie najwcześniej 14 grudnia)
  • Bydgoszczy – Birmingham (ostatni lot 17 listopada – wznowienie najwcześniej 1 grudnia)
  • Łódź – Londyn Stansted (ostatni lot 15 listopada – wznowienie najwcześniej 2 grudnia)
  • Łódź – East Midlands (ostatni lot 16 listopada – wznowienie najwcześniej 4 grudnia)
  • Kraków – Londyn Luton (ostatni lot 17 listopada – wznowienie najwcześniej 13 grudnia).

Odwołanie powyższych połączeń oznacza, że mniej więcej od połowy listopada na lotniskach w Bydgoszczy i Łodzi nie będą realizowane żadne loty pasażerskie. Aż do początku grudnia żadne loty Ryanair między PL a UK nie będą także realizowane z lotnisk w Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach.

Których połączeń Ryanair nie anulował?

W okresie od połowy listopada do początku grudnia pozostawiono jednak – jak na razie – kilka tras między Polską a Wielką Brytanią. Wciąż powinny być dostępne połączenia między następującymi lotniskami:

  • Wrocław – Londyn Stansted
  • Gdańsk – Londyn Stansted
  • Gdańsk – Edynburg
  • Kraków – Licerpool
  • Kraków – Bristol
  • Kraków – Edynburg
  • Kraków – Londyn Stansted
  • Kraków – Manchester.

Należy jednak pamiętać, że siatka połączeń Ryanair na najbliższe tygodnie jest nie tylko mocno okrojona, ale także – może podlegać dalszym zmianom. Przed lotem trzeba więc dokładnie sprawdzić, czy nasz lot na pewno się odbędzie.

POBIERZ aplikację "Polish Express" na swój telefon z Androidem – POBIERZ APLIKACJĘ!

pobierz z Google Play

 

Teksty tygodnia

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Kanclerz skarbu we łzach… co wydarzy się w Wielkiej Brytanii po blokadzie reform systemu socjalnego?

Zarówno z perspektywy politycznej jak i ekonomicznej. Partia Pracy traci poparcie. Skokowo zyskuje Reforma UK. Dziura budżetowa się rozrasta, a stabilność finansów maleje. Co się wydarzy w Wielkiej Brytanii?

Ile osób w Wielkiej Brytanii nie płaci podatku lokalnego i co za to grozi?

Ile osób w UK nie płaci podatku lokalnego i jakie są tego przyczyny? Co grozi za dług oraz jak wyglądają średnie stawki?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie