Tak się obeszli z walizką pasażera EasyJet na lotnisku Gatwick [zdjęcia]

Pasażer EasyJet, którego walizka została zniszczona, twierdzi, że linia lotnicza całkowicie ignoruje jego próby nawiązania kontaktu. 63-letni David powiedział, że, gdy odebrał swój bagaż na lotnisku Gatwick, wyglądał on tak, jakby ktoś go „przewiercił”, a nowy strój ślubny, za który zapłacił 400 funtów, był podarty i kompletnie zniszczony.

Obecnie problemem podróżnych są nie tylko gigantyczne kolejki na brytyjskich lotniskach, ale również wynikające z braku pracowników naziemnych kłopoty dotyczące bagażu, zarówno jego transportu jak i sposobu obejścia się z nim.

Zniszczony bagaż na lotnisku

Gdy linie lotnicze odwołują setki lotów, a walizki podróżnych znikają na wiele dni z powodu braku personelu na lotniskach w całym kraju, dochodzi również do sytuacji, w których bagaże docierają do właścicieli w fatalnym stanie. 63-letni David, który przyleciał z Nicei na lotnisko Gatwick w zeszły weekend po rodzinnym weselu, przeżył szok, gdy zobaczył swoją walizkę. Teraz mężczyzna ma problemy z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji w sprawie odszkodowania od EasyJet.

David, który podróżuje zawodowo od trzech dekad po całym świecie, mówi, że dwukrotnie miał uszkodzony bagaż, jednak stan, w jakim do niego dotarła walizka na lotnisku Gatwick, był najgorszym, jaki widział.

– Czekaliśmy dość długo przy odbiorze bagażu, zanim nasza walizka trafiła na taśmociąg przewrócona do góry nogami. Zdjąłem ją, postawiłem na kółkach, a potem się przewróciła. Zobaczyłem, że koła zostały uszkodzone i zwróciłem uwagę na resztę. Oczywiście wiedzieli, że bagaż jest uszkodzony, czego można było się domyślić z powodu opóźnienia i tego, jak ostrożnie położyli go na froncie, ukrywając rozdarcie. Wyglądał tak, jakby został rozdarty i zmiażdżony. Wszystko się zmiażdżyło. Spodenki na górze zostały całkowicie zniszczone. Żaden przenośnik taśmowy nie może spowodować tego rodzaju uszkodzeń, wydaje mi się, że zostały spowodowane przez jakiś pojazd – powiedział mężczyzna.

Odszkodowanie za zniszczony bagaż

Mężczyzna twierdzi, że przy innych okazjach był w stanie zgłosić zniszczenie bagażu natychmiast na lotnisku, ale tym razem personel „po prostu wskazał maszynę i kazał zeskanować kod QR”. Jeden z pracowników powiedział Davidowi, że „z powodu cięć, wszystko próbuje się teraz robić cyfrowo”. Po złożeniu skargi na stan bagażu na stronie internetowej, nie otrzymał od linii lotniczych odpowiedzi, podobnie jest z jego mailami.

Z kolei pod numerem telefonu, który otrzymał, słyszy nagraną wiadomość o tym, aby nie zostawiać informacji głosowej, gdyż najprawdopodobniej nie dostanie odpowiedzi.

– Wszystko jest teraz zautomatyzowane, nie możesz z nikim porozmawiać. Wszedłem nawet na Twittera, aby skontaktować się z EasyJet, a oni powiedzieli, że przekażą moją wiadomość, ale nadal nie mam odpowiedzi – powiedział David ze Staplehurst w hrabstwie Kent.

Co na to linia lotnicza?

Z kolei rzecznik linii lotniczych stwierdził: „EasyJet wykonuje średnio około 1700 lotów dziennie w ponad 30 krajach, a liczba przypadków uszkodzenia bagażu jest niezwykle niska. Nasz zespół bagażowy skontaktuje się bezpośrednio z pasażerem, aby rozpatrzyć jego reklamację. Przepraszamy za powstałe szkody i wszelkie niedogodności z tym związane”.

Z kolei lotnisko Gatwick poinformowało, że linie lotnicze są odpowiedzialne za zatrudnienie własnych firm zajmujących się obsługą bagażu.

Teksty tygodnia

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Czy Polska staje się nowym rajem dla Niemców? Trend migracyjny rośnie!

Spadające poczucie bezpieczeństwa, kryzys gospodarczy i rosnące koszty życia sprawiają, że Niemcy coraz częściej wybierają Polskę jako miejsce do życia i pracy. Co ich przyciąga?

O czym powinniście wiedzieć przeprowadzając się do Niemiec

Niemcy są jednym najczęściej wybieranych krajów przez emigrantów. Co warto wiedzieć przed przeprowadzką na temat kosztów życia w Niemczech?

Holandia wprowadza obowiązkowe czipowanie kotów. Od kiedy nowe przepisy?

Już nie tylko psy. Rząd Holandii wprowadza obowiązkowe czipowanie także dla kotów domowych. To sposób na walkę z zaginięciami i poprawę opieki nad zwierzętami.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Przeczytaj także