czwartek, 19 września, 2024

W wyniku zapowiedzi strajku pilotów Aer Lingus ucierpiało 35 tys. pasażerów

Akcji protestacyjnej pilotów Aer Lingus nie udało się zatrzymać. Doszło do spotkania przedstawicieli irlandzkiego przewoźnika i związkowców IALPA przed Labour Court. Obie strony przedstawiły swoje stanowiska, ale konfliktu nie udało się rozwiązać.

Rozwiązanie zaciętego sporu o wysokość wynagrodzeń pilotów latających w barwach Aer Lingus nie wydaje się bliskie. Irlandzkie Labour Court oświadczyło, że nie będzie w tej sprawie interweniować. Już teraz odwołano znaczną ilość lotów z powodu rozpoczętego dziś, 16 czerwca 2024 roku, strajku pilotów. We wtorek ogłoszono odwołanie kolejnych 50 lotów, które miały mieć miejsce w dniach 1 i 2 lipca. W sumie ogłoszono już 200 odwołań lotów, jak podaje serwis informacyjny „Breaking News”. W wyniku tych działań ucierpiało 35 000 pasażerów.

Linie lotnicze Aer Lingu i Irish Air Line Pilots’ Association (IALPA), oddział związku zawodowego Fórsa, były w ostatnich dniach zaangażowane w ostrą wymianę zdań, w której każda ze stron oskarżała się nawzajem o brak zaangażowania.

Nie było przełomu w rozmowach Aer Lingus z IALPA

Piloci domagają się podwyżki płac o 24 proc., co ich zdaniem odpowiada inflacji od czasu ostatniej podwyżki w 2019 roku. Aer Lingus oświadczyło, że jest gotowe zaoferować podwyżki płac o 12,5 procent lub więcej, jeśli omówione zostaną kwestie dotyczące „poprawy produktywności i elastyczności”. Obie strony zgodziły się wziąć udział w oddzielnych spotkaniach w Labour Court w Dublinie.

Po spotkaniu przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika zaznaczali, że są „rozczarowani” oceną ze strony Sądu Pracy. „Aer Lingus będzie nadal koncentrować się na minimalizowaniu zakłóceń spowodowanych dla klientów przez strajk IALPA. Aer Lingus wzywa Forsa/IALPA do rozważenia szkód, jakie ciągła akcja protestacyjna wyrządza pasażerom, firmie i irlandzkiej gospodarce” – jak czytamy w oświadczeniu.

Szef irlandzkiego rządu apeluje

Wychodząc z sądu, prezes IALPA Mark Tighe jasno dał do zrozumienia, że ​​akcja będzie kontynuowana. – Podjęte działania będą kontynuowane i będziemy działać do czasu znalezienia rozwiązania – komentował, jak cytujemy za „Breaking News”.

Pełniący funkcję irlandzkiego premiera Simon Harris zaznaczył, iż „absolutnie konieczne” jest, aby obie strony podjęły rozmowy w celu znalezienia rozwiązania. – Ten spór zostanie rozstrzygnięty w taki sam sposób, w jaki rozstrzyga się każdy inny spór tego typu. Poprzez szukanie kompromisu, zaangażowanie, siedzenie przy stole. To musi się wydarzyć – dodaje taoiseach.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.