Warszawa pod względem bezpieczeństwa gorsza od Paryża

Według rankingu opublikowanego przez niemiecką gazetę „BILD” Warszawa jest bardziej niebezpieczna od Paryża, Londynu czy Madrytu.

Ranking najniebezpieczniejszych stolic został sporządzony przez amerykańską agencję konsultingową „Mercer” jeszcze przed zamachami w Brukseli. Na pierwszym miejscu znalazł się Kijów, na drugim Belgrad, Sofia, Bukareszt, Zagrzeb, Ryga, Tallin i Ateny.

- Advertisement -

Wielka Brytania następnym celem ISIS! Dżihadyści grożą, że „ulice Londynu spłyną krwią”

BILD

Dziewiąte miejsce na liście zajęła Warszawa. Argumentem za takim usytuowaniem w rankingu naszej stolicy były dla autorów raportu częste protesty polityczne, do których dochodzi w Warszawie oraz największa przestępczość (w porównaniu z innymi miastami Polski). Londyn znalazł się na 15. miejscu zaraz przed Paryżem. Co ciekawe w rankingu 17 najniebezpieczniejszych stolic Europy nie zalazła się Bruksela ani Berlin.

Polka jedną z ofiar zamachów w Brukseli. Poszukiwana Janina Panasewicz nie żyje

Ostatnie wydarzenia zweryfikowały nie do końca właściwą ocenę bezpieczeństwa europejskich stolic. Interesujące jest również to, że Paryż znalazł się na 16. miejscu. W badaniu agencja konsultingowa „Mercer” brała pod uwagę wskaźniki dotyczące przestępczości, stabilności wewnętrznej, funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, policji a także geopolitycznej sytuacji bezpieczeństwa.

Teksty tygodnia

Polski kierowca bohaterem w Irlandii. Uratował życie ofiary pożaru!

Pożar, jaki wybuchł w Dublinie mógł zakończyć się tragicznie, gdyby nie kierowca ciężarówki, Tomasz Zareba. Polski kierowca bohaterem w Irlandii po tym, jak udzielił nietypowej pomocy mężczyźnie uciekającemu z pożaru.

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

Berlin znosi zakaz noszenia chust. Rewolucja w szkołach

Władze Berlina zdecydowały o nowelizacji tzw. prawa neutralności, które zabraniało nauczycielkom prowadzenia lekcji w chustach zasłaniających włosy. Nowe przepisy to efekt wyroku Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z 2023 roku, który jasno wskazał, że ogólny zakaz noszenia symboli religijnych przez urzędników państwowych narusza niemiecką konstytucję.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Przeczytaj także