Większość Brytyjczyków stosuje sterydy, żeby poprawić swój wygląd!

Ponad milion mieszkańców Wielkiej Brytanii przyjmuje sterydy tylko po to, żeby poprawić swój wygląd. Lekarze i eksperci biją na alarm, ponieważ takie postępowanie jest skrajnie niebezpieczne.

Sprawa dotyczy zarówno osób młodych jak i starszych. Nastolatki szukają sposobu, żeby osiągnąć perfekcyjny wygląd, a osoby starsze chcą zachować młodość i witalność. Problem jest coraz bardziej poważny, ponieważ wiele mężczyzn czerpie wzorce z magazynów i telewizji, które przedstawiają fałszywy obraz mężczyzny o idealnie umięśnionej sylwetce. Sprawia to, że tysiące Brytyjczyków naraża swoje zdrowie na szwank  przyjmując sterydy.

- Advertisement -

Mieszkaniec West Midlands znalazł jadowitego pająka w bananach z Asdy!

Wielu z nich miesza je z innymi anabolikami, alkoholem i narkotykami, co powoduje poważne komplikacje i efekty uboczne. Policja oraz celnicy od dłuższego czasu informują o zwiększonej liczbie nielegalnych laboratoriów, które "gotują" sterydy w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego wiele z nich jest importowanych z krajów, gdzie ich sprzedaż nie jest objęta zakazem. W walce z nimi nie pomagają social media, które ułatwiają zdobycie nielegalnych środków.

W Walii problem jest znany od dłuższego czasu, ponieważ to właśnie tam obserwuje się największą popularność takich środków. Wielu chłopców już w wieku 13 lat zaczyna zażywać sterydy.

"W Walii stało się to akceptowalne i normalne. Z punktu widzenia zdrowia publicznego jest to autentyczny i bardzo poważny problem" – powiedziała Josie Smith z Public Health Wales.

 

 

 

W Walii ponad połowa osób, które stosują rozdawane przez władze zastrzyki to użytkownicy sterydów, a w niektórych rejonach odsetek ten sięga nawet 75 proc.

"Obserwujemy bardzo bacznie to zjawisko. Tutaj dotyczy ono kultury. Między innymi dlatego, że młodzi mężczyźni chcą być postrzegani jako osoby obdarzone siłą. Taki obraz płynie z różnego rodzaju magazynów dla mężczyzn, które kreują taką właśnie modę" – powiedział Frank Artherton, główny lekarz Walii.

Policja obiecuje, że zamknie wszystkich handlarzy odpowiedzialnych za zalanie rynku nielegalnymi sterydami.

"Posiadanie sterydów nie jest w naszym kraju zabronione, ale jednak wyrabianie ich, sprzedaż oraz dystrybucja już tak. Są to środki, które mogą mieć zły wpływ na ludzi, którzy w większości zażywają je nie  z powodów medycznych i zdrowotnych" – powiedział Simon Bray z walijskiej policji.

Synoptycy ostrzegają przed drastycznym spadkiem temperatur. Będzie nawet 14 stopni mrozu!

Public Health Wales opublikowała dane, które pokazują, że z programu Neddle Exchanges na terenie Anglii, Walii i Szkocji skorzystało 350 tys. osób w wieku 16-64 lata. Jednak wielu z nich nie stosuje igieł tylko przyjmuje sterydy doustnie. Młodzi ludzie zażywający sterydy narażają się na problemy zdrowotne, które dosięgną ich w starszym wieku. Może to być przede wszystkim nadciśnienie, zawał serca oraz problemy z sercem.

Teksty tygodnia

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Octopus Energy zapłaci za błędy w rachunkach. Ile odzyskają klienci?

Brytyjski regulator rynku energii – Ofgem – ujawnił niepokojące wyniki dochodzenia dotyczącego firmy Octopus Energy. Poszło o błędy w rachunkach. W wyniku śledztwa okazało się, że ponad 34 tys. klientów korzystających z liczników przedpłatowych nie otrzymało ostatecznych rachunków w wymaganym terminie sześciu tygodni od zamknięcia konta.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Jak błędnie wybite monety mogą wesprzeć Twój budżet, czyli skarby w portfelu

Błędy mennicze bywają bezcenne. Nietypowe monety, powstające w wyniku...

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie