Zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład samolotu, w Ryanairze, EasyJet, BA i Jet2

Linie lotnicze Ryanair, TUI, Jet2, British Airways i EasyJet mają różne zasady dotyczące wnoszenia przez pasażerów jedzenia na pokład samolotu w bagażu podręcznym, dlatego warto znać je, zanim wybierzemy się w podróż.

Sezon podróży letnich trwa już w najlepsze, jednak wyjazdy wakacyjne w tym roku bardzo podrożały, dlatego też dobrze wiedzieć, na czym można zaoszczędzić trochę gotówki. Jednym ze sposobów jest m.in. spakowanie przekąski do bagażu podręcznego, zamiast płacenie za posiłek na pokładzie lub na lotnisku.

- Advertisement -

Zasady dotyczące wnoszenia jedzenia do samolotu

Różne linie lotnicze mają różne zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład samolotu, dlatego warto znać je wcześniej, zanim zrobimy kanapki i udamy się na lotnisko. Na początku należy zaznaczyć, że na wiele lotnisk nie możemy wnosić płynów powyżej 100 ml przez kontrolę bezpieczeństwa.

Płyny o pojemności 100 ml lub mniejszej powinny znajdować się w zamkniętej plastikowej torebce. Nie każdy wie, że te ograniczenia mogą obejmować też bardziej płynne produkty spożywcze, jak dżem czy jogurt.

Poniżej podajemy zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład największych linii lotniczych działających na terenie Wielkiej Brytanii.

Ryanair

Linie lotnicze Ryanair mają politykę „feel free”, która pozwala pasażerom na wnoszenie na pokład jedzenia i napojów bezalkoholowych, jednak gorące napoje nie są dozwolone. Zasady Ryanaira brzmią: „W trosce o bezpieczeństwo nie możemy pozwolić pasażerom na wchodzenie na pokład samolotu z gorącymi napojami lub spożywanie własnego alkoholu w czasie lotu”.

British Airways

Pasażerowie British Airways mogą zabrać na pokład pokarmy stałe, jak kanapki, ciastka, owoce, orzechy. Osoby podróżujące z niemowlętami mogą przewozić tyle mleka lub żywności dla niemowląt, mleka modyfikowanego w proszku i wody, ile potrzebują, ale produkty te muszą znajdować się w butelce dla niemowląt. Nie muszą być umieszczone w przezroczystej torbie, ale należy je przygotować do kontroli przeprowadzanej przez ochronę lotniska.

Jet2

Na stronie Jet2 czytamy: „Na pokład samolotu nie wolno wnosić gorącego jedzenia ani gorących napojów. Oferujemy jednak duży wybór jedzenia i napojów do kupienia podczas lotu”.

Linia lotnicza sugeruje, że wnoszenie na pokład przekąsek jest dozwolone, o ile nie są one gorące.

EasyJet

Z kolei na stronie EasyJet widnieje informacja: „Do samolotu można wnieść jedzenie, jednak na pokładzie sprzedajemy szeroki wybór pysznych potraw i napojów. Istnieje limit 100 ml płynnych produktów spożywczych, takich jak zupa lub budyń. Różne kraje mają różne przepisy dotyczące importu żywności i napojów, więc upewnij się, że sprawdziłeś zasady obowiązujące w miejscu docelowym”.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Pasażerowie Ryanaira skarżą się, że utknęli na lotnisku na 24 godziny "bez jedzenia i wody"

Para miała lecieć na swój ślub, ale samolot Ryanaira wystartował bez nich z lotniska w Manchesterze

Zachowanie dwóch pijanych Rosjan przyczyną lądowania w Grecji samolotu EasyJet lecącego do Turcji

Ryanair odwołał 130 lotów przez strajk francuskich kontrolerów ruchu lotniczego

Teksty tygodnia

Mortgage w UK: Jak dostać kredyt hipoteczny i kupić pierwszy dom bez stresu?

Planujesz kupno pierwszego domu w UK? Sprawdź, jak działa kredyt hipoteczny, jakie dokumenty są potrzebne i jak uniknąć najczęstszych błędów.

Ta rzadka moneta może być warta krocie. Ważny jest jeden detal

To żadna tajemnica, że rzadkie monety potrafią być niezwykle cenne. Niektóre z nich są warte nawet kilkaset razy więcej, niż wynosi ich nominał.

Brytyjski rząd dopłaca do elektryków. Grant nawet do 3750 funtów

Od 16 lipca brytyjscy kierowcy mogą korzystać z nowego programu rządowego Electric Car Grant. Nabywcy nowych samochodów elektrycznych mogą liczyć na rabat sięgający nawet 3750 funtów.

500 milionów funtów na walkę z ubóstwem dzieci

Najmłodsi z problemami psychicznymi, adaptacyjnymi, trudnościami w szkole, zagrożeni przestępczością dostaną pomoc. Rząd UK i Rachel Reeves reagują na dane dotyczące ubóstwa dzieci w Wielkiej Brytanii.

W tych dzielnicach Londynu aż strach wyjść na ulicę

Ubiegły rok zakończył się wzrostem liczby ofiar śmiertelnych na drogach w Wielkiej Brytanii – zginęły 1 633 osoby, o 1 proc. więcej niż rok wcześniej – i o 1 proc. za dużo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie