10 najbardziej denerwujących rzeczy w internecie

Powszechny dostęp do internetu sprawił, że spędzamy w nim coraz więcej czasu. Poznaj dziesięć najbardziej denerwujących rzeczy, które skutecznie wpływają na radość korzystania z możliwości technologii.

1. Wpisywanie w ramkę kodu captcha
Znasz to uczucie, kiedy chcesz się zarejestrować na nowym portalu, a w ramach potwierdzenia, że nie jesteś botem, musisz przepisać skomplikowany kod, który jak na złość okazuje się wiecznie błędny? Najgorsze jest chyba odczytywanie treści z obrazka, nieco lepiej przedstawia się dokonywanie prostych rachunków liczbowy np. ile to jest dwa razy dwa.

- Advertisement -

2. Wideo jest niedostępne w twoim kraju
Szukałeś tej piosenki przez długi czas? Świetnie, szkoda tylko, że jej odtworzenie jest niemożliwe z powodu blokady regionalnej w twoim kraju. Co sprytniejsi spróbują to zabezpieczenie ominąć, może nawet z sukcesem.

3. Lajki, które nic nie dają
To bardzo częste zjawisko, z którym możemy spotkać się w czasie korzystania z Facebooka. Prośba o polubienie zdjęcia, ponieważ każdy „like” przeliczany jest na złotówki, które pomogą potrzebującym. W praktyce chodzi zazwyczaj o nabicie popularności stronie.

4 .Obowiązkowa instalacja oprogramowania
Instalujesz niezbędny program, który wymusza na tobie zainstalowanie dodatkowego oprogramowania? Bardzo męczące, zwłaszcza, że zazwyczaj zajmuje on jedynie miejsce na dysku.

5. Strony z dźwiękiem
Zdarzyło ci się beztrosko surfować w odmętach internetu i poszukiwać źródła dziwnej muzyczki w tle? Bardzo często to sprawka strony, którą uruchomiłeś lub filmiku, który się na niej znajduje. Cierpliwość staje się cnotą podczas podjęcia próby odnalezienia winowajcy.

6. Zbyt wolne ładowanie stron i wideo
To zazwyczaj wina szybkości naszego internetu, równie irytujące jest załadowanie się filmiku, a następnie utracenie łączności, co prowadzi do potrzeby ponownego ładowania.

7. Facebookowe zapychacze
Pierwsze selfie jest w porządku, drugie też, ale kolejne stają się nudne, a następnie irytujące. Można dorzucić do tego jeszcze zdjęcie z wakacji albo z drugą połówką. W podobny sposób denerwują masowe zaproszenia do gier i polubienia nowych stron.

8. Anonimowa pewność siebie
Nie podoba mi się? W takim razie skomentuję w niewybredny sposób, w końcu i tak nikt mnie nie zna. Anonimowość to jedna z głównych przyczyn za sprawą, której ludzie taką łatwością obrażają innych w sieci.

9. Spam
Dręczący najbardziej, jeśli chodzi o pocztę, jak tu bowiem odnaleźć istotne wiadomości pośród morza reklam, które pretendują do miana ważnych?

10. Nieprawdziwe informacje
Internet to bogate źródło informacji, jednak nigdy nie mamy pewności na ile są one prawdziwe, zwłaszcza jeśli powielane są z innych serwisów. Oto powód, dla którego czasami warto poszukać informacji w książkach.

Monika Matura

Teksty tygodnia

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Tragedia 12-letniego Polaka w UK. Zginął przez popularny internetowy challenge

Polska rodzina z West Yorkshire przestrzega przed zagrożeniami związanymi z mediami społecznościowymi. Dwunastoletni Sebastian zmarł w wyniku udziału w internetowym wyzwaniu.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie