3 mln Brytyjczyków zalegających z rachunkami miało problemy ze zdrowiem psychicznym

Osoby, które niedawno miały problemy ze zdrowiem psychicznym, trzy razy częściej zalegają z opłacaniem rachunków, jak wynika z przeprowadzonych badań.

Sondaż YouGov przeprowadzony dla organizacji charytatywnej Money and Mental Health Policy Institute wykazał, że 12% badanych zalegało z płatnością przynajmniej jednego z rachunków, jak czytamy na łamach portalu „Guardian". Połowa z tych osób zmagała się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Oznacza, to, że około 3 miliony osób żyjących w Wielkiej Brytanii nie tylko ma problemy z regularnym opłacaniem rachunków, ale także ze swoim stanem mentalnym w ciągu ostatnich dwóch lat. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy mieli problemy ze zdrowiem psychicznym w ciągu ostatnich dwóch lat, są aż trzy razy bardziej narażeni na zaleganie z co najmniej jednym znaczącym rachunkiem. Z kolei aż 60% z nich twierdzi, że nie jest w stanie poradzić sobie ze swoimi finansami z powodu rosnących kosztów utrzymania.

Czy mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc, czy to w zakresie finansów, czy to zdrowia? Tylko 9% otrzymało porady w kwestii radzenia sobie z finansami od początku kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Zdrowie psychiczne, a kryzys kosztów utrzymania

Według wyliczeń Money and Mental Health Policy Institute ​​rząd UK mógłby zaoszczędzić ponad 140 milionów funtów rocznie i podwoić wskaźniki dotyczące ilości osób wracających do zdrowia po takim kryzysie. W jaki sposób? Poprzez łączenie wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego i świadomego zarządzania swoimi finansami. 

Taki ruch sprawiłby, iż wskaźniki powrotu do zdrowia dla osób zmagających się z długami i depresją podwoiłby się. Dodatkowe 27 tysięcy osób wychodziłyby na prostą każdego roku, co również skróciłoby czas oczekiwania na usługi w zakresie zdrowia psychicznego.

Wielka Brytania nie robi tyle, ile może

Autorzy obliczyli, że zmiany te przyniosłyby oszczędności w wysokości 39 milionów funtów poprzez zmniejszenie popytu na usługi opieki zdrowotnej i społecznej oraz wygenerowałyby 105 milionów funtów w szerszych korzyściach ekonomicznych i zwiększeniu ogólnej produktywności.

46-letnia Rachel z Cardiff przez większość swojego życia cierpiała na depresję. Ale kiedy próbowała odstawić leki, wpadła w spiralę wydatków i hazardu, przez co zadłużyła się na około 15 000 funtów. „To szalone, ponieważ im więcej się zadłużysz, tym więcej kart kredytowych ci dadzą” – powiedziała. „W pewnym momencie miałem około 10 różnych kart kredytowych”.

Mówi, że w żadnym momencie żaden pracownik służby zdrowia nie zapytał jej, jak radzi sobie finansowo i czuła, że nie jest w stanie sama tego podnieść.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Skrócili greckie wakacje, bo w „hotelu czuli się jak w gigantycznym piecu”

Mieszkańcy Wysp odwołują wakacje przez upały na południu Europy

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

 

Teksty tygodnia

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie