Boris Johnson: Gdyby Putin był kobietą, nie zaatakowałby Ukrainy. Premier UK znów zaskakuje swoimi opiniami

Fot. Getty

Brytyjski premier w ostatnich dniach zabłysnął już kilka razy swoimi nietypowymi wypowiedziami. Nie inaczej było we wtorek, gdy podczas wywiadu dla niemieckiej telewizji ZDF Boris Johnson stwierdził, że wojna w Ukrainie została wywołana z powodu „toksycznej męskości” Putina.

- Advertisement -

Tuż po trzydniowym szczycie G7, który odbył się w południowych Niemczech i przed szczytem NATO w Madrycie, premier Boris Johnson wypowiedział się dla niemieckich mediów na temat obecnej sytuacji, związanej z wojną w Ukrainie. Premier UK podzielił się z dziennikarzami dość nietypową opinią na temat przyczyn inwazji Rosji na Ukrainę.

Gdyby Putin był kobietą…

Zdaniem szefa brytyjskiego rządu, jednym z kluczowych powodów inwazji Rosji na Ukrainę jest… płeć rosyjskiej głowy państwa. Boris Johnson uważa, że Putin nie zaatakowałby Ukrainy, gdyby był kobietą, a obecna wojna jest „doskonałym przykładem toksycznej męskości”. W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF po szczycie G7 Boris Johnson mówił:

„Gdyby Putin był kobietą, a oczywiście nie jest, ale gdyby był, naprawdę nie sądzę, żeby rozpoczął tą szaloną macho wojnę z inwazją i przemocą w taki sposób, w jaki to robi. Jeśli szukasz doskonałego przykładu toksycznej męskości, to właśnie widać go w Ukrainie”.

Wypowiadając tą opinię na temat przyczyn inwazji Rosji na Ukrainę, premier UK jednocześnie wezwał do tego, by w politykę angażowało się więcej kobiet i aby „częściej zasiadały na najważniejszych stanowiskach”. Oprócz opinii na temat przyczyn wojny w Ukrainie, brytyjski premier mówił także dziennikarzom, że jego zdaniem kraje zachodnie powinny silniej wesprzeć Ukrainę w walce z Rosją oraz zwiększyć wydatki na obronność.

Teksty tygodnia

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Nielegalni migranci w prosty sposób omijają lądowe kontrole graniczne

Z powodu wzmożonych kontroli na niemieckich granicach lądowych coraz więcej nielegalnych migrantów decyduje się na podróż samolotem. Wykorzystują do tego system Schengen, który umożliwia swobodne przemieszczanie się między państwami bez kontroli granicznych.

Met Office ostrzega: powodzie w Wielkiej Brytanii niemal pewne. Ludzie powinni przygotować zestawy awaryjne

Met Office wydało ostrzeżenie, apelując do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i możliwe powodzie. Upały, które jeszcze niedawno dawały się we znaki, mają już odejść w zapomnienie.

Migracja wysoko wykwalifikowanych pracowników do Holandii spada

Według nowych danych statystycznych CBS – w ubiegłym roku spadła liczba wykwalifikowanych pracowników przeprowadzających się do Holandii w celu zamieszkania i pracy.

Pracownicy na większą ochronę w pracy muszą jeszcze poczekać. Wiemy, jak długo

Nowe przepisy dotyczące ochrony pracowników przed niesprawiedliwym zwolnieniem miały wejść w życie w 2026 roku. Jednak już wiadomo, że w przyszłym roku nowe prawo pracy w pełnym kształcie jednak w życie nie wejdzie.

Przeczytaj także