Tak się obeszli z walizką pasażera EasyJet na lotnisku Gatwick [zdjęcia]

Pasażer EasyJet, którego walizka została zniszczona, twierdzi, że linia lotnicza całkowicie ignoruje jego próby nawiązania kontaktu. 63-letni David powiedział, że, gdy odebrał swój bagaż na lotnisku Gatwick, wyglądał on tak, jakby ktoś go „przewiercił”, a nowy strój ślubny, za który zapłacił 400 funtów, był podarty i kompletnie zniszczony.

Obecnie problemem podróżnych są nie tylko gigantyczne kolejki na brytyjskich lotniskach, ale również wynikające z braku pracowników naziemnych kłopoty dotyczące bagażu, zarówno jego transportu jak i sposobu obejścia się z nim.

Zniszczony bagaż na lotnisku

Gdy linie lotnicze odwołują setki lotów, a walizki podróżnych znikają na wiele dni z powodu braku personelu na lotniskach w całym kraju, dochodzi również do sytuacji, w których bagaże docierają do właścicieli w fatalnym stanie. 63-letni David, który przyleciał z Nicei na lotnisko Gatwick w zeszły weekend po rodzinnym weselu, przeżył szok, gdy zobaczył swoją walizkę. Teraz mężczyzna ma problemy z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji w sprawie odszkodowania od EasyJet.

David, który podróżuje zawodowo od trzech dekad po całym świecie, mówi, że dwukrotnie miał uszkodzony bagaż, jednak stan, w jakim do niego dotarła walizka na lotnisku Gatwick, był najgorszym, jaki widział.

– Czekaliśmy dość długo przy odbiorze bagażu, zanim nasza walizka trafiła na taśmociąg przewrócona do góry nogami. Zdjąłem ją, postawiłem na kółkach, a potem się przewróciła. Zobaczyłem, że koła zostały uszkodzone i zwróciłem uwagę na resztę. Oczywiście wiedzieli, że bagaż jest uszkodzony, czego można było się domyślić z powodu opóźnienia i tego, jak ostrożnie położyli go na froncie, ukrywając rozdarcie. Wyglądał tak, jakby został rozdarty i zmiażdżony. Wszystko się zmiażdżyło. Spodenki na górze zostały całkowicie zniszczone. Żaden przenośnik taśmowy nie może spowodować tego rodzaju uszkodzeń, wydaje mi się, że zostały spowodowane przez jakiś pojazd – powiedział mężczyzna.

Odszkodowanie za zniszczony bagaż

Mężczyzna twierdzi, że przy innych okazjach był w stanie zgłosić zniszczenie bagażu natychmiast na lotnisku, ale tym razem personel „po prostu wskazał maszynę i kazał zeskanować kod QR”. Jeden z pracowników powiedział Davidowi, że „z powodu cięć, wszystko próbuje się teraz robić cyfrowo”. Po złożeniu skargi na stan bagażu na stronie internetowej, nie otrzymał od linii lotniczych odpowiedzi, podobnie jest z jego mailami.

Z kolei pod numerem telefonu, który otrzymał, słyszy nagraną wiadomość o tym, aby nie zostawiać informacji głosowej, gdyż najprawdopodobniej nie dostanie odpowiedzi.

– Wszystko jest teraz zautomatyzowane, nie możesz z nikim porozmawiać. Wszedłem nawet na Twittera, aby skontaktować się z EasyJet, a oni powiedzieli, że przekażą moją wiadomość, ale nadal nie mam odpowiedzi – powiedział David ze Staplehurst w hrabstwie Kent.

Co na to linia lotnicza?

Z kolei rzecznik linii lotniczych stwierdził: „EasyJet wykonuje średnio około 1700 lotów dziennie w ponad 30 krajach, a liczba przypadków uszkodzenia bagażu jest niezwykle niska. Nasz zespół bagażowy skontaktuje się bezpośrednio z pasażerem, aby rozpatrzyć jego reklamację. Przepraszamy za powstałe szkody i wszelkie niedogodności z tym związane”.

Z kolei lotnisko Gatwick poinformowało, że linie lotnicze są odpowiedzialne za zatrudnienie własnych firm zajmujących się obsługą bagażu.

Teksty tygodnia

Wybory prezydenckie 2025 już 18 maja – jak i gdzie głosować?

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w już 18 maja 2025 roku. Polacy mieszkający lub przebywający czasowo za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Irlandii, będą mieli możliwość oddania głosu w polskich wyborach.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Holandia wprowadza obowiązkowe czipowanie kotów. Od kiedy nowe przepisy?

Już nie tylko psy. Rząd Holandii wprowadza obowiązkowe czipowanie także dla kotów domowych. To sposób na walkę z zaginięciami i poprawę opieki nad zwierzętami.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Przeczytaj także