piątek, 20 września, 2024

Netflix stracił 600 tysięcy subskrybentów z powodu rosnących kosztów życia

Z powodu rosnących kosztów życia Brytyjczycy szukając oszczędności rezygnują z usług streamingowych. Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez Statista liczba osób subskrybujących Netflixa zmalała w 2023 roku o ponad 600 tysięcy.

Taki ruch absolutnie nie może budzić żadnego zdziwienia. W czasach, gdy koszty życia idą w górę, drożeją rzeczy absolutnie do życia niezbędne, to pierwsze co idzie do „ścięcia” to budżet przeznaczony na rozrywkę. Ofiarą oszczędności brytyjskich gospodarstw domowych padły zatem subskrypcje popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video.

Historia Netflixa w UK

Netflix zawierał do UK w 2014 roku. Oficjalne dane mówią o niecałych 3 tysiącach subskrybentów na koniec tego roku. W latach 2015 – 2022, liczba subskrybentów rosła z roku na rok, zdecydowania osiągając szczyt w 2022 roku. Szczyt przypadł na pandemię koronawirusa na Wyspach. Lockdown spowodował lawinowy wręcz wzrost klientów popularnych platform streamingowych. Jednak kryzys kosztów życia, zdecydowanie odwrócił ten trend.

Gdy trzeba zacisnąć pasa, Brytyjczycy rezygnują z serwisów streamingowych

Jest to spodziewany trend, bowiem platformy streamingowe nie należą do podstawowych potrzeb i mają również bezpłatne alternatywy. Istnieje wiele innych bezpłatnych lub tańszych opcji streamingowych. Dostępne są takie usługi jak YouTube, Hulu i Amazon Prime Video, które oferują bezpłatne treści lub pakiety abonamentowe w niższej cenie niż Netflix. Ludzie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne w inny sposób. Można je wypożyczać z biblioteki, kupować na DVD lub Blu-ray lub oglądać za darmo w serwisach takich jak Crackle i Popcornflix. W chwili obecnej najpopularniejszym serwisem streamingowym w UK jest Netflix, a za jego plecami znajdują się Amazon Prime Video oraz BBC iPlayer.

Z czego najszybciej rezygnujemy?

Netflix jest jedną z pięciu usług subskrypcyjnych, z których ludzie najchętniej rezygnują w przypadku problemów finansowych. Pozostałe cztery to:

Siłownia lub klub sportowy
Muzyka (np. Spotify, Apple Music)
Usługi zamawiania jedzenia (np. Uber Eats, Glovo)
Usługi w chmurze (np. iCloud, Dropbox)

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?