Śluby cywilne w plenerze w UK zostaną zalegalizowane na stałe

Fot: Pexels

Brytyjski rząd potwierdził we wtorek 15 marca 2022 roku, że tymczasowe środki wprowadzone podczas pandemii dotyczące ślubów cywilnych w plenerze "będą kontynuowane bezterminowo".

- Advertisement -

Decyzja w tej sprawie zapadła po otrzymaniu „przytłaczającego wsparcia” ze strony opinii publicznej, przedstawicieli poszczególnych grup wyznaniowych oraz branży ślubnej. Według danych, na jakie powołuje się portal "The Evening Standard" aż 96% mieszkańców UK popiera nowe prawodawstwo w tej materii. Możliwość urządzenia ceremonii ślubnej "pod chmurką", ale w miejscu, które otrzymało odpowiednią licencję, będzie możliwe w Anglii i Walii. Dodajmy, iż władze UK zapowiadają, że podobne zmiany dotkną również ceremonie o charakterze religijnym. Pojawią się one w „odpowiednim czasie”.

Możliwość zawarcia ślubu "pod chmurką" w UK pozostanie także po pandemii

Przypomnijmy, do tej pory, a raczej do wybuchu pandemii koronawirusa, śluby cywilne mogły odbywać się wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Ze względu na wprowadzone restrykcje covidowe umożliwiono jednak zawieranie małżeństw na zewnątrz, na terenie należącym do licencjonowanego lokalu. Dla wielu młodych par oznacza to znacznie większe możliwości wyboru świętowania tego wyjątkowego dnia.

"Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu człowieka i słuszne jest, aby pary miały większy wybór w sposobie świętowania" – komentował minister sprawiedliwości Tom Pursglove. "Wprowadzone reformy umożliwią parom organizowanie bardziej spersonalizowanych ceremonii i jednocześnie zapewnią mile widziany impuls dla sektora ślubnego".

Takie rozwiązanie przyspieszy ożywienie w ramach branży ślubnej

Trzeba również dodać, że wprowadzenie na stałe możliwości zawarcia ślubu "pod chmurką" przyspieszy ożywienie w ramach branży ślubnej. Ten sektor mocno ucierpiał w trakcie pandemii koronawirusa. Brytyjski przemysł ślubny jest wart około 10 miliardów funtów rocznie.

 

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Migranci oskarżają Polskę o przemoc i łamanie praw człowieka!

Migranci nie chcą wracać z Niemiec do Polski. Oskarżają nasz kraj o przemoc, pushbacki i łamanie praw człowieka. „Byliśmy bici, izolowani, traktowani jak zwierzęta”. Czy Polska łamie konwencje międzynarodowe, czy tylko odpiera hybrydowy atak Łukaszenki?

Od lipca surowe kary za palenie papierosów na kolei

Od 1 lipca 2025 roku osoby palące papierosy na...

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Duże zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Wielu rodziców może stracić

W Wielkiej Brytanii nadchodzi reforma przepisów dotyczących alimentów. Setki tysięcy rodziców mogą być zaskoczone, gdy okaże się, że otrzymują mniej pieniędzy niż dotychczas.

Przeczytaj także