Bradford: Angielska rzeka żółta od… curry

Fot: The Daily Mail

Angielska rzeka żółta od curry? Jak najbardziej! Takie reczy tylko w Bradford, mieście uchodzącym za brytyjską stolicę tego sposobu przygotowania posiłku.

Bradford to miasto położone w brytyjskim hrabstwie West Yorkshire. W 2013 roku zostało uznane za "Curry Capital of Britain", czyli brytyjską stolicę curry. W tej "klasyfikacji" pokonało silne kandydatury ze strony Glasgow i Wolverhamtpon. Restauracji specjalizujących się w kuchni indyjskiej w Bradford jest nie tylko bardzo dużo, ale również słyną z jakości serwowanego jedzenia i utrzymania wysokich standardów higienicznych. Niestety, jak się okazuje bycie stolicą curry ma swoje ciemne strony…

Aplikacja do rejestracji obywateli Unii Europejskiej po Brexicie nie działa na iPhonach!

Jak się okazuje rzeki przepływające przez miasto są wręcz żółte od curry i innych odpadów organicznych "produkowane" przez branżę gastronomiczną w tym rejonie. Do wyobraźni niech przemówią liczby – w Bradford znajduje się około 200 azjatyckich lokali, które w sumie zatrudniają 100 tysięcy osób. Fakt, że system kanalizacyjny ma swoje lata nie pomaga. Trudno potem dziwić się, że rzeka Aire bardziej przypomina Ganges, niż choćby Tamizę…

Na problem ten zwrócili uwagę lokalni aktywiści zrzeszeni w grupie Friends of Bradford Beck. Ich raport skłonił brytyjską Agencję Środowiska do wszczęcia odpowiedniego postępowania. 49-letni Rob Hellawell zwrócił jednak uwagę, że zdecydowana większość lokali serwujących curry nie łamie żadnych regulacji prawnych. Winę za taki stan rzeczy trzeba zrzucić na fatalną infrastrukturę, która powinna zostać solidnie zmodernizowana.

 

 

Niezwykła operacja w Wielkiej Brytanii: 7-letniemu chłopcu przeszczepiono aż pięć organów naraz!

Hellawelll podkreśla, że system kanalizacyjny pamięta jeszcze dawne czasy rewolucji przemysłowej, gdzie po prostu ścieki były wylewane do rzek, które potem zasiliły w wodę nasze krany. "Konstruktorzy widzą odpływ i łączą się z nim, nie zdając sobie sprawy gdzie prowadzi" – zwraca uwagę. W ten sposób do rzek dostaje się resztki z naszych talerzy…

Teksty tygodnia

Coraz więcej Polaków pracuje w Holandii, a mieszka na co dzień w PL

Wśród pracowników transgranicznych w Holandii jest coraz więcej Polaków. W ten sposób Polacy pracujący w Holandii doganiają Belgów i Niemców.

Ogromny sukces skrajnej prawicy w wyborach lokalnych w Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla Polaków?

Lokalne wybory w UK pokazały, jak wiele zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku. Największy sukces odniosła partia Reform UK. Co sukces Reforma UK oznacza dla Polaków?

Samochód wjechał w przechodniów w Rochdale. Jedna osoba nie żyje

W sobotę w Rochdale aresztowano 49-letniego mężczyznę pod zarzutem morderstwa po tym, jak wjechał w przechodniów samochodem.

Mieszkania zamiast drogich apartamentów

Holandia mówi “stop” mieszkaniom tylko dla najbogatszych. Pierwszym krokiem jest zmiana planów zabudowy, w ramach której powstaną dostępne cenowo mieszkania zamiast drogich apartamentów. 

Świadczenie dla chorych i niepełnosprawnych – punktacja i zasady

Po zmianach DWP wiele osób odczuwa chaos w zasadach przyznawania Personal Independence Payment (PIP). Przedstawiamy zasady punktacji.

Przeczytaj także