Masz Niepełnoletnie Dzieci? Zadbaj o Ubezpieczenie na Życie

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Dlaczego wykupienie polisy jest aż tak ważne i co wziąć pod uwagę. Najważniejsze aspekty, o których musisz wiedzieć!

Statystycznie w Wielkiej Brytanii, co 22 minuty umiera rodzic, którego pociecha nie ukończyła jeszcze 18 lat życia. Tylko jednego dnia, osieroconych zostaje około 111 dzieci. Do zgonu dochodzi w wyniku choroby lub nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Sytuacjom takim towarzyszom skrajne emocje – smutek, żal, złość i to na nich w pierwszej chwili skupiamy się najbardziej. Są jednak inne następstwa takiego zdarzenia np. problemy finansowe rodziny zmarłego.

- Advertisement -

 

Zabezpieczeniem w przypadku takich ewentualności jest ubezpieczenie na życie. Jest to jeden z najprostszych sposobów ochrony materialnej najbliższych. W Wielkiej Brytanii spotykamy się z kilkoma rodzajami takich ubezpieczeń i są to:

  • Decreasing mortegage insurance – malejące ubezpieczenie kredytu hipotecznego,

  • Whole of Life/Life Insurance Investment – Ubezpieczenie na całe życie

  • Level term insurance – na to ubezpieczenie w UK stawiamy najczęściej, gwarantuje dobre zabezpieczenie najbliższych w przypadku naszej śmierci.

Ubezpieczenie Level Term Assurance

LEVEL – stała i z góry określona wyplata odszkodowania, niezależnie od czasu śmierci (np. £300 000)

TERM – wypłata środków w przypadku śmierci w określonym terminie, przed okresem, na jaki polisa została zawarta (np. 20 lat)

Systematycznie, co miesiąc zobowiązany jesteś do opłacenia składki. Jeżeli umrzesz przed okresem wygaśnięcia umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci rodzinie adekwatną kwotę, która określona została w umowie.

Ubezpieczenie na życie w UK – dowiedz się więcej >>>

Wybór sumy ubezpieczenia

Zasada, z jaką spotykamy się w tym przypadku to fakt, iż powinniśmy podjąć ubezpieczenie na dziesięciokrotność wynagrodzenia rocznego, osoby utrzymującej rodzinę. Zasady tej, oczywiście nie musimy skrupulatnie się trzymać, pamiętajmy jednak, że biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu, inflacja z pewnością uszczupli dotychczasowe wynagrodzenie, jaki wniosek? Za 10 czy 20 lat nie będą to już te same pieniące co obecnie.

Co wziąć pod uwagę decydując o wysokości odszkodowania?

  • Mortgage – Zobowiązania finansowe.

  • Miesięczne wydatki bieżące gospodarstwa domowego.

  • Dodatkowe wydatki związane z naszą śmiercią.

  • Cel: zabezpieczenie dzieci i rodziny.

Czas trwania polisy – co wziąć pod uwagę?

Przed wyborem czasu trwania polisy powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów:

  1. Czas, w jakim najprawdopodobniej, Twoje dzieci staną się w pełni samodzielne.

  2. Możliwość powiększenia rodziny – jeżeli masz taką ewentualność w planach, uwzględnij ją przy wyborze czasu trwania polisy – jest to opcja tańsza niż zmiana ubezpieczenia po upływie kilku lat. Stawki podniosą się wówczas ze względu na Twój wiek.

  3. W sytuacju kiedy zabezpieczyć chcesz jedynie swojego współmałżonka, wybierz polisę trwającą co czasu osiągnięcia wieku emerytalnego.

  4. Osobom w starszym wieku, które nikogo już nie utrzymują, poleca się bezterminową polisę w celu pokrycia kosztów pogrzebu.

W każdym przypadku skontaktuj się z wykwalifikowanym doradcą, który pomoże Ci wybrać najrozsądniejszą opcję.

Trust i podatek od spadku 

Po śmierci, odszkodowanie wypłacane z tytułu wykupionej polisy powiększa masę spadkową – co to oznacza? Najprawdopodobniej będziemy zobowiązani zapłacić z tego tytułu aż 40% podatku. Mamy jednak dobrą informację – można temu zapobiec wpisując polisę ubezpieczeniową w tzw. Trust. Jest to prosta forma prawna, która umożliwia przekazanie odszkodowania osobom przez siebie wskazanym. W rezultacie osoby otrzymujące spadek niemusza zbyt długo czekać na jego wypłatę. Przy wyborze takiej opcji skontaktuj się z doświadczonym doradcą, gdyż istnieje kilka rodzajów polisy.

Możliwość dołączenia benefitów

Do polisy na życie dołączyć możemy również dodatkowe rozwiązania w postaci benefitów. Popularną opcją obecnie jest Global Treatment. W przypadku choroby daje nam ono dostęp do najlepszych specjalistów na świecie i możliwość leczenia w prestiżowych klinikach. Dodatkiwym plusem jest fakt, iż ubezpieczenie to pokrywa koszty podróży, zamieszkania, a także wypłaca dietę dzienną.

Obecnie koszt rozszerzenia podstawowej polisy na życie o dodatkowe benefity wynosi £4 miesięcznie. W tym zapewnia nam się pokrycie kosztów leczenia aż do £2.000.000.

Często wybieraną opcją jest także dodatki powypadkowe Fracture Cover, które gwarantują wypłatę odszkodowania w sytuacji kiedy poniesiemy określone w polisie obrażenia.

Wykupienie polisy na życie zabezpieczy rodzinę przed materialnymi skutkami śmierci żywiciela rodziny. Pozwoli oddalić część zmartwień i poczuć się nieco bezpieczniej w tej trudnej sytuacji. Zastanów się, jaką polisę chcesz wybrać, skontaktuj się z doświadczonym doradcą i nie wahaj się ani chwili.

Sponsor artykułu:

Dane aktualne na dzień publikacji.
Niniejszy materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty sprzedażowej, ani porady finansowej. Przed wykupieniem jakiekolwiek ubezpieczenia, należy uzyskać indywidualną poradę w zakresie swoich wymagań i ogólnych warunków polisy.

https://childbereavementuk.org/about-us/why-we-are-needed-statistics/

Teksty tygodnia

Zarabiasz mniej niż 100 tysięcy rocznie? Możesz otrzymać nawet 4000 zasiłku na dziecko

Rodzice pracujący z rocznym dochodem poniżej 100 000 funtów mogą otrzymać od HM Revenue & Customs zasiłek Tax-free Childcare sięgający nawet 4 000 funtów. Program pokrywa koszty opieki nad dziećmi – opiekunek, żłobków, niań oraz zajęć pozalekcyjnych.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Awaria banku to niemal codzienność. Ile gotówki warto mieć w domu?

Awarie systemów bankowych, black out, blokada konta po włamaniu…...

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie