Uważaj gdzie parkujesz samochód! Lokalne władze zarabiają krocie na nieuważnych kierowcach

Przychody z mandatów za złe parkowanie stały się w ostatnich latach pokaźnym źródłem zarobków dla władz lokalnych. Jeśli zatem macie samochód, to dwa razy zastanówcie się, czy zostawiacie go w miejscu do tego przeznaczonym, ponieważ możliwość otrzymania mandatu wzrasta z roku na rok w niebotycznym tempie. 

Jak podała niezależna organizacja Royal Automobile Club Foundation, przychody władz lokalnych z tytułu poboru należności za mandaty za złe parkowanie wzrosły w ostatnim roku podatkowym do £819 mln. To blisko 10-proc. wzrost w porównaniu do roku podatkowego 2015/2016. 

- Advertisement -

UK zakaże jeżdżenia samochodami na benzynę i diesla! Polacy będą je mogli kupić za bezcen?

Wzrost przychodów w wyniku większej ilości mandatów nałożonych na nieuważnych kierowców zanotowały niemal wszystkie z 353 przebadanych władz lokalnych. Największe zyski osiągnęły natomiast władze następujących okręgów: 

1) Westminster (£73,2 mln)
2) Kensington and Chelsea (£32,1 mln)
3) Camden (£26,8 mln)
4) Hammersmith and Fulham (£23,1 mln)
5) Brighton and Hove (£21,2 mln)
6) Wandsworth (£20,5 mln)
7) Islington (£19,1 mln)
8) Haringey (£14,6 mln)
9) Hackney (£14,5 mln)
10) Hounslow (£12,0 mln)
11) Lambeth (£11,9 mln)
12) Milton Keynes (£11,1 mln)
13) Birmingham (£11,1 mln)
14) Brent (£10,5 mln)
15) Merton (£10,2 mln)
16) Cornwall (£9,7 mln)
17) Bristol (£9,5 mln)
18) Tower Hamlets (£9,5 mln)
19) Newham (£8,9 mln)
20) Barnet (£8,6 mln)

Eksperci Royal Automobile Club Foundation podają, że wzrost należności za mandaty za złe parkowanie wynika nie tylko ze wzrostu liczby ignorujących przepisy kierowców, ale również ze wzrostu ilości samochodów w miastach. Cieszy jednak fakt, że kwoty zebrane w ramach kar za złe parkowanie zostaną w całości przeznaczone na poprawę transportu w Wielkiej Brytanii, w tym również na rozwój infrastruktury parkingowej dla kierowców. 

Tankowanie zimą – jakich błędów nie popełniać, żeby nie uszkodzić samochodu?

Teksty tygodnia

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie