Brytyjka przyjęła pod swój dach uchodźcę. Odwdzięczył się nadużywaniem alkoholu i narkotyków

Brytyjkę, Lynn Barber poruszyły apele o pomoc syryjskim uchodźcom i postanowiła pomóc jednemu z nich pozwalając mu na zamieszkanie w jej domu. Okazał się on jednak bezczelnym oszustem.

Brytyjska dziennikarka Lynn Barber 18 miesięcy temu postanowiła przyjąć pod swój dach syryjskiego uchodźcę. Pozostając pod wpływem "codziennych wiadomości o horrorze, jaki przechodzą" pozwoliła, by Syryjczyk wprowadził się do jej londyńskiego domu.  

- Advertisement -

Nikt nie chce pochować zamachowca z Manchesteru! Meczety odmówiły, a jego ciało jest trzymane poza miastem

Syryjski uchodźca o imieniu Mohammed, był żonaty i chętnie skorzystał z oferty pomocy ze strony 73-letniej Barber. Mówił, że urodził się w Sudanie, ale do Europy przybył z Syrii. Do Wielkiej Brytanii dostał się ukrywając się na ciężarówce, która jechała tunelem pod kanałem La Manche.

Po przedostaniu się do Wielkiej Brytanii Mohammed złożył podanie o przyznanie mu statusu azylanta, ale jednocześnie otrzymał zakaz pracy i wypłatę 35 funtów tygodniowo. Gdyby Lynn Barber nie przyjęła go pod swój dach, to pozostałby dalej w ośrodku dla uchodźców.

Na początku życie z nowym współlokatorem układało się dobrze. Mohammed gotował swojej gospodyni dania pochodzące z jego ojczyzny i raczył ją opowieściami o swoim dzieciństwie i rodzinie. Brytyjka z ciekawością słuchała historii o jego liczącym 18 osób rodzeństwie i ojcu, który miał 4 żony.

Dowiedziała się także, że w Sudanie zostawił swoją żonę studiującą farmakologię, która miała postarać się o wizę pracowniczą do Wielkiej Brytanii gdy tylko ukończy szkołę. Jednak wraz z upływem czasu relacje między nimi zaczęły się psuć. Niedługo po wprowadzeniu się Mohammed zapowiedział, że zamierza traktować Barber jak swoją matkę. Jednak Brytyjka nie była przekonana czy sobie tego życzy.

 

 

 

"Pomyślałam, że sudańska matka nie zajmuje się niczym innym jak sprzątaniem i gotowaniem, więc powiedziałam mu, żeby mnie traktował normalnie" – powiedziała Lynn Barber.

Okazało się, że Mohammed w sprytny sposób wykorzystywał gościnność Brytyjki i kłamał o swoim pochodzeniu, okolicznościach opuszczenia swojej ojczyzny. Lynn Barber powiedziała, że w czasie gdy u niej mieszkał, często zażywał narkotyki, ściągał pornografię na jej komputer, nie okazywał żadnego szacunku wobec kobiet i osób innego wyznania. Mohammed wykorzystywał także brytyjski system socjalny pobierając benefity.

Lynn Barber w końcu postanowiła wyrzucić swojego lokatora, gdy po jednej z kłótni przyznał, że nawet nie jest uchodźcą.

„Imigranci chcą tu zostać po Brexicie”. I znaleźli na to sposób!

Pomimo tych wszystkich poważnych zarzutów Mohammed nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za oszustwa i wyciąganie pieniędzy od podatników. Prawdopodobnie nie zostanie również wydalony z kraju, ponieważ w 2016 roku otrzymał pozwolenie na pobyt w Wielkiej Brytanii na okres 5 lat.

Teksty tygodnia

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Nielegalni imigranci pracują jako kurierzy jedzenia

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie