Francja chce nielegalnych imigrantów wysłać promami do Wielkiej Brytanii. Bez porozumienia z UE

Nielegalni imigranci żyjący do tej pory w obozowisku zwanym „dżunglą”, po jego likwidacji zostaną przewiezieni do Wielkiej Brytanii, ostrzegł burmistrz francuskiego Teteghem, Franck Dhersin.

Francja chce pozbyć się – tak szybko, jak to tylko możliwe – nielegalnych imigrantów, którzy rozbili obozowisko w Calais czekając na przedostanie się do Wielkiej Brytanii. Władze miasta zdecydowały o likwidacji „dżungli” i odesłaniu koczujących tam ludzi promami na Wyspy. Cała akcja – jak zagroził Franck Dhersin, burmistrz Teteghem – ma się odbyć w ciągu najbliższych godzin. Decyzja ta byłaby równoznaczna z zerwaniem porozumienia z Touquet zawartego w 2003 roku i przeniesieniem kontroli granicznych do UK.

Wielka Brytania jest bezsilna wobec nielegalnych imigrantów. „Nie mają dokąd pójść”

reff

Francja zamierza wynająć promy DFDS, by rozpocząć masowy exodus jak najszybciej, bez porozumienia z Unią Europejską. Dhersin, burmistrz 7-tysięcznego miasta Teteghem znany jest ze swojej konsekwencji nawet w przypadku bardzo kontrowersyjnych decyzji. W ubiegłym roku zamknął on obozowisko imigrantów w Dunkierce, gdzie dochodziło nawet do strzelaniny między rywalizującymi między sobą gangami przemytników.

W Calais imigranci zaatakowali szkolną wycieczkę ze Szkocji

Jak powiedział Dhersin „Sunday Express”: „Wszyscy wierzymy w to, że Wielka Brytania zagłosuje za wyjściem z Unii Europejskiej z powodu wzrostu nacjonalizmu, nie tylko na Wyspach, ale również w pozostałych krajach europejskich. Wtedy też porozumienie z Touquet, które obowiązuje obecnie i za sprawą którego kontrola brytyjska kontrola graniczna umieszczona jest we Francji, upadnie. Granice przeniosą się do Dover wraz z imigrantami, którzy przedostają się do Calais i do innych francuskich portów w północnej Francji. Zostaną oni wtedy odesłani promami do Dover. Tak się właśnie stanie”.

Teksty tygodnia

Dodatek urlopowy w Holandii może być niższy w tym roku

W maju rozpocznie się wypłata dodatku urlopowego w Holandii. Ze względu na zmiany w systemie podatkowym, niektórzy otrzymają mniej pieniędzy.

Transport publiczny w Holandii – cięcia i ograniczenia w kursach autobusów

Drastyczne cięcia w transporcie publicznym w Holandii. W efekcie oszczędności wiele miejsc na mapie kraju będzie odczuwało duże ograniczenia w komunikacji.

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Problemy ze zwrotem podatku w UK. HMRC w ogniu krytyki

HMRC znalazło się w ogniu krytyki za opóźnienia. Wiele osób na zwrot podatku czekało ponad cztery miesiące.

Czy Polaków za granicą obejmuje mobilizacja w przypadku wybuchu wojny w Polsce?

Polacy są zobowiązani do obrony granic kraju. W przypadku wojny z Polski nie wyjedziesz. Co jednak z Polakami, którzy znaleźli się poza granicami Polski?

Przeczytaj także