Nie znasz języka – nie wchodzisz. Duńskie kluby zamykają drzwi przed imigrantami

Nie ma tygodnia, żeby do wiadomości publicznej nie wypływały kolejne doniesienia o atakach seksualnych dokonywanych przez nowo przybyłych do Europy imigrantów. Duńskie kluby postanowiły zadziałać prewencyjnie i wejście do środka zaczęły warunkować znajomością języka.

Jako pierwsze „kryterium językowe” wprowadziły trzy kluby w Sønderborg, gdzie lokalna baza wojskowa została w zeszłym roku zamieniona na obóz dla uchodźców. Kluby dmuchają na zimne i po doniesieniach o zdarzających się również na imprezach atakach na kobiety na tle seksualnym, postanowiły zadziałać prewencyjnie i nie wpuszczać wieczorami imigrantów. Kryterium językowe oznacza, że do klubu nie mogą wejść osoby, które nie mówią w żadnym z trzech następujących języków: duńskim, angielskim albo niemieckim. Kolejne kluby w Sønderborg zapowiedziały wprowadzenie podobnych środków ostrożności.

- Advertisement -

Głos w sprawie zabrał dyrektor zarządzający Duńskiego Zrzeszenia Restauratorów i Właścicieli Kawiarni, który w wywiadzie dla telewizji TV2 powiedział: – Jeśli masz grupę gości, która przychodzi i zachowuje się groźnie, to wtedy, jeśli nie możesz wejść z tą grupą w dialog, staje się to niejako wyzwaniem związanym z bezpieczeństwem. Opinię w tej sprawie wygłosił też Syryjczyk Rafi Ibrahim, który jest właścicielem klubu nocnego w Haderslev (miasta położonego ok. godzinę jazdy samochodem od Sønderborg). Ibrahim stwierdził z niepokojem, że imigranci, którzy przybyli do Danii od 2014 r., wyraźnie zaznaczyli tu swoją obecność i że wielu nowych uchodźców nie wie, jakie reguły panują w krajach zachodnich. – Kiedy widzą dziewczynę, to im odbija, bo starają się ją obmacać i chwycić jej ubrania – skarżył się Syryjczyk dziennikarzowi Tv Syd.

W zupełnie innym natomiast tonie kroki podjęte przez kluby w Sønderborg skomentował lokalny działacz Amnesty International, która zaalarmował, że praktyki te noszą znamiona dyskryminacji i że będą one napędzały podziały w duńskim społeczeństwie.

Imigranci – koniem trojańskim Unii Europejskiej?

Teksty tygodnia

Nielegalni imigranci pracują jako kurierzy jedzenia

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Podwyżki, podatki, wypłaty i zmiany, których nie możesz przeoczyć – finanse w lipcu

Lipiec 2025 zapowiada się jako miesiąc pełen istotnych wydarzeń...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie