Euro 2016: Szwedom przeszkadzają polskie cheerleaderki

W Polsce w najlepsze trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Są one nie tylko okazją, by obejrzeć na żywo najlepszych szczypiornistów świata, ale również – piękne polskie kobiety. Mimo, że kwestionowanie urody Polek wydaje się oderwane od rzeczywistości, to szwedzka reprezentacja piłkarzy ręcznych wykorzystuje turniej w Polsce, by krzewić liberalne poglądy i walczyć o równouprawnienie. 

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce potrwają do 31 stycznia. 16 najlepszych drużyn Starego Kontynentu mecze rozgrywa w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Polskimi rywalami w grupie są Francja, Macedonia i Serbia. Warto dodać, że to pierwsza impreza takiej rangi w tej dyscyplinie organizowana w Polsce. W Wielkiej Brytanii pełną transmisję z mistrzostw Europy w piłce ręcznej możesz oglądać na WEEB.TV.

GettyImages418698
Polskie cheerleaderki sprawiły, że dyskusja na temat równouprawnienia znowu trafiła do opinii publicznej

I choć większość obserwatorów twierdzi, że Euro jest świetnie zorganizowane, to reprezentacji Szwecji nie odpowiadają występy cheerleaderek w przerwach meczów. Tobias Karlsson uważa, że od lat nic się w tej kwestii nie zmienia i oczekuje, że związki zawodowe w końcu się tym zajmą. Skandynawowie, przyzwyczajeni do równouprawnienia i lewicowych koncepcji są zdania, że występy podczas takich turniejów stoją w niezgodzie z poglądami, o które różne organizacje walczyły przez lata. Według Tobiasa Karlssona, jednego z członków zespołu, występy cheerleaderek w przerwach meczów nie są potrzebne, bo uprzedmiatawiają kobiety.

„Co roku to samo. Przywykłem do tego, gdy grałem w Niemczech, gdzie debata na temat równego traktowania jest zupełnie inna niż w Szwecji. Nie bronię tego jednak. Mamy tyle wspaniałych rzeczy, które można robić podczas przerw. Powinniśmy wreszcie pójść dalej” – powiedział kapitan reprezentacji Szwecji.

Karlsson już wcześniej manifestował swoje poglądy i poparcie dla zdecydowanej równości płci. Szwed chciał grać z tęczową opaską na ramieniu, ale ostatecznie Europejska Federacja Piłki Ręcznej nie wyraziła na to zgody.

Teksty tygodnia

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Bagaż podręczny w Ryanair – co się zmienia?

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Tani przewoźnik z Irlandii...

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie