Tłumacz Google przełoży na polski nawet napisy z obrazków

Jesteś na wakacjach i nie wiesz co znaczy napis na tabliczce? W spolszczeniach pomoże obsługujący 90 języków tłumacz Google; oczywiście, jeśli masz taką aplikację w swoim smartfonie. Kierujesz wtedy na tabliczkę obiektyw kamery i po chwili, dzięki Google Translate, widzisz tłumaczenie na polski:

Nie potrzebujemy nawet do tego połączenia z internetem, choć na początku należy pobrać pakiet danych do pracy offline. Gdy mamy przed sobą coś do tłumaczenia, próbujemy to uchwycić w kamerze aparatu, wybieramy tryb pracy i przez chwilę staramy się trzymać telefon nieruchomo – instruuje – komputerswiat.pl.

Efekt tłumaczenia bywa czasem niezadowalający. To poniekąd skutek starań aplikacji, aby efekt tłumaczenia nie wyszedł poza pole, zajęte przez pierwotny napis. Gdy trafił nam się taki błąd i nadal nie rozumiemy znaczenia oryginału, nie wszystko stracone. Możemy – po zaznaczeniu tekstu – skorzystać z tradycyjnej metody przekładu całych zdań. Jest nieco wolniejsza, ale dużo bardziej precyzyjna.

Bezpłatna aplikacja dla polskich użytkowników ma być dostępna na dniach w internetowych sklepach Androida i Apple.

Teksty tygodnia

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie