piątek, 20 września, 2024

Ryanair i Wizz Air rozszerzają działalność w Polsce

Podczas gdy Ryanair zamierza podwoić swoją działalność w Polsce w ciągu dekady, to Wizz Air chce ogłosić 35 nowych samolotów operujących w tym kraju.

Ryanair zamierza podwoić swoją działalność na szybko rozwijającym się polskim rynku i w ciągu następnej dekady rozszerzyć ofertę w Europie Wschodniej. Irlandzkie linie chcą w ten sposób prześcignąć rywala, jakim jest dla nich na polskim rynku Wizz Air.

Ryanair konkuruje z Wizz Air o polskie niebo

W ramach swojej strategii Ryanair, którego niskie ceny pomogły mu zdominować rynki w Irlandii, Włoszech i dużej części Europy Zachodniej, zamierza wzmocnić swoją obecność na lotniskach Europy Wschodniej.

Irlandzki przewoźnik lata już z i do kilkunastu polskich lotnisk. Ma tam także dziewięć baz, powiedział dyrektor generalny Michael O’Leary. Jest to efekt częstych negocjacji umów w celu zapewnienia niższych opłat. Tak kluczowych w walce o utrzymanie niskich kosztów, a także przystępnych cen biletów.

– Za każdym razem, gdy rywalizujemy z Wizzem, mamy zwykle znacznie niższe ceny i znacznie niższe koszty – powiedział O’Leary.

Jako przykład strategii firmy podał Albanię, gdzie Ryanair planuje otworzyć tej zimy 25 nowych tras. W ten sposób chce konkurować z Wizz Air w sercu Europy Wschodniej.

Wizz Air nie stoi w miejscu

Jak można się spodziewać, Wizz Air nie pozwala się prześcignąć irlandzkim liniom i także walczy o polski rynek. Do roku 2038 planuje przeznaczyć co najmniej dwa razy więcej samolotów do operacji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej niż obecnie.

Wkrótce ma również ogłosić, że w samej Polsce pojawi się 35 nowych samolotów Wizz Air, jak powiedział agencji Reuters dyrektor generalny Jozsef Varadi.

– Spodziewamy się dwucyfrowego wzrostu w regionie rok do roku w ciągu najbliższych siedmiu – ośmiu lat – poinformował Varadi.

Łagodniejsze regulacje w Europie Wschodniej

Obecnie Ryanair boryka się z trudnościami w Europie Zachodniej związanymi np. z próbą narzucenia minimalnych cen biletów. Czy chociażby z regulacjami środowiskowymi. Natomiast w Polsce i Europie Wschodniej obowiązują łagodniejsze wymogi regulacyjne, mniejsza kontrola środowiskowa i słabe połączenia kolejowe. To z kolei przyciąga tanie linie lotnicze takie jak Ryanair czy Wizz Air.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk Będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Blisko jeden milion londyńczyków pobiera świadczenia z tytułu Universal Credit

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

Irlandzkie linie lotnicze wdały się w spór z UE o darmowy bagaż podręczny

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?