piątek, 20 września, 2024

Tuż przed startem pasażer zauważył brak śrub w skrzydle samolotu na lotnisku w Manchesterze

W poniedziałek, 15 stycznia na lotnisku w Manchesterze wstrzymano lot do Nowego Jorku po tym, jak pasażer zauważył brak śrub w skrzydle samolotu. Linie Virgin Atlantic zdecydowały się odwołać lot, aby przeprowadzić odpowiednią kontrolę.

Gdy na lotnisku w Manchesterze pasażerowie czekali na start samolotu do Nowego Jorku, jeden z nich zauważył brak śrub w skrzydle maszyny. W ten sposób chwilę przed wylotem wstrzymano lot VS127, a pasażerów rozdzielono do innych samolotów.

Pasażer zauważył brak śrub w skrzydle

Po tym, jak pasażer zauważył brak śrub w skrzydle samolotu, inżynierowie przeprowadzili „kontrolę konserwacyjną” i sprawdzili dokładnie maszynę. Okazało się, że brakuje czterech elementów mocujących w panelu skrzydła.

Interwencja nastąpiła dzięki spostrzegawczemu pasażerowi, który zaalarmował personel pokładowy. Stwierdzono jednak, że problem związany z brakiem śrub nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów. Lot odwołano zapobiegawczo, aby umożliwić przeprowadzenie dalszych kontroli i uzupełnienie ubytków w maszynie.

Bezpieczeństwo samolotu

Jak podał „Manchester Evening News” każdy z paneli skrzydeł Airbusa A330 ma 119 elementów łączących, a cztery brakujące górne części „nie miały wpływu na integralność strukturalną skrzydła, nośność skrzydła ani bezpieczeństwo samolotu”.

Panel, w którym zabrakło śrub, był „panelem drugiego rzędu”. Służy on do poprawy właściwości aerodynamicznych samolotu. Jednak przy długodystansowym locie transatlantyckim zapobiegawczo zdecydowano się odwołać lot. Pasażerowie zostali ulokowani w alternatywnych samolotach.

Linia lotnicza Virgin Atlantic poinformowała, że po uzupełnieniu braków, samolot wrócił już do użytku. Dodała także, że ​​bezpieczeństwo klientów i załogi na pokładzie jest jej „najwyższym priorytetem” i że „nie zostało ono w żadnym momencie zagrożone”. Zapewniła również, że ​​„zawsze działa znacznie powyżej branżowych standardów bezpieczeństwa”, dlatego odwołano lot.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?