piątek, 20 września, 2024

Brytyjczyk zmarł na oczach swojej żony w samolocie

59-letni Brytyjczyk zmarł w trakcie lotu samolotem z Falklandów do Chile. Jego żona, która siedziała obok niego, potwierdziła, że miał problemy zdrowotne.

Brytyjski turysta zmarł w trakcie lotu na oczach swojej żony, która siedziała obok niego. Jeszcze przed wylądowaniem samolotu chilijskich linii lotniczych LATAM stwierdzono zgon mężczyzny.

Brytyjczyk zmarł w samolocie

Podróżujący z Falklandów do Chile 59-letni Brytyjczyk zmarł na oczach swojej żony. Kobieta potwierdziła, że miał problemy zdrowotne. Oboje lecieli do miasta Punta Arenas w południowym Chile. Ofiara i jego partnerka mieli udać się następnie drugim samolotem do stolicy kraju, Santiago de Chile.

Po alarmie na pokładzie, chilijska policja z wydziału zabójstw przybyła na lotnisko, i weszła do samolotu, gdzie potwierdziła zgon mężczyzny.

Policjant, Diego Diaz, powiedział następnie prasie:

– W sobotę na polecenie lokalnych prokuratorów detektywi z Wydziału Zabójstw w Punta Arenas udali się na lotnisko Carlos Ibanez del Campo po tym, jak brytyjski turysta w wieku 59-lat zmarł w samolocie lecącym z Falklandów do Punta Arenas. Przed lotem przesiadkowym do Santiago.

Problemy zdrowotne

Diego Diaz potwierdził, że funkcjonariusze nie odkryli niczego, co mogłoby wskazywać na to, że śmierć Brytyjczyka była wynikiem przestępstwa.

– Przesłuchano żonę mężczyzny, która powiedziała, że miał kilka problemów zdrowotnych – dodał policjant.

Sekcja zwłok Brytyjczyka ma potwierdzić, czy zmarł on z przyczyn naturalnych.

Śmierć na pokładzie

Do podobnego tragicznego zdarzenia doszło w grudniu, gdy w trakcie lotu z Teneryfy do Glasgow zmarła Brytyjka. Piloci wysłali sygnał alarmowy po tym, jak pełen pasażerów samolot TUI wystartował z Wysp Kanaryjskich. Wylądował około 20 minut później na Maderze, tam jednak potwierdzono zgon kobiety.

W październiku ubiegłego roku z kolei inny pasażer zmarł w trakcie lotu liniami Jet2 z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii. Po wylądowaniu samolotu służby ratunkowe natychmiast przybyły na lotnisko, jednak nie udało się uratować mężczyzny, a lekarz stwierdził zgon na pokładzie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?