Angela Merkel zmienia zdanie na temat imigrantów. Będą przesiedlenia i deportacje

Kanclerz Niemiec ogłosiła, że w najbliższym czasie zamierza pozbyć się 100 tys. imigrantów, którzy w ostatnich miesiącach przybyli do kraju. Okazuje się bowiem, że prowadzona przez Merkel do tej pory polityka otwartych drzwi wcale się nie sprawdza.

O fiasku wdrażanego przez Merkel planu świadczą spadające słupki popularności. Decyzja o tym, aby wpuścić do Niemiec setki tysięcy uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki kosztowała jej partię – CDU porażkę w lokalnych wyborach w wielu landach. Populistyczna i radykalnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec zwyciężyła między innymi w stolicy, jak i w rodzinnym mieście kanclerz. 

Kanclerz Angela Merkel do Niemców: imigranci to nasza szansa

Wśród polityków CDU oraz koalicyjnej CSU pojawiły się głosy nawołujące do ustąpienia Merkel. Kanclerz przyjęła krytykę, ale zapowiedziała też, że ustąpić nie zamierza i będzie starać się o reelekcję w nadchodzących wyborach. Gwałtowna zmiana podejścia w polityce imigracyjnej wydaje się więc być początkiem kampanii. 

Merkel: Niemcy nie zmienią dotychczasowej polityki imigracyjnej! Spodziewaliście się takiej reakcji?

„Najważniejszą kwestią w nadchodzących miesiącach będą przesiedlenia, przesiedlenia i jeszcze raz przesiedlenia” – zapowiedziała Merkel. W swoim przemówieniu na konferencji w Neumünster zapewniła, że w nadchodzących miesiącach z Niemiec zostanie wysiedlonych około 100 tys. uchodźców, z czego co najmniej jedna trzecia zostanie usunięta siłą. 

„Nie możemy pozwolić na to, żeby wszyscy młodzi ludzie z Afganistanu przyjeżdżali właśnie do Niemiec” – stwierdziła Merkel, zapowiadając, że władze lokalne będą musiały wziąć na siebie ciężar odsyłania do domów wszystkich imigrantów, których wnioski o azyl zostały odrzucone.

To już definitywny koniec Angeli Merkel? Poparcie dla kanclerz nigdy nie było tak niskie…

Teksty tygodnia

Zmarł papież Franciszek. Zerwał z tradycją w sprawie pochówku

W Poniedziałek Wielkanocny zmarł papież Franciszek. W sprawie swojego pochówku wydał nietypową decyzję zrywając ze 120-letnią tradycją.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Mniej pieniędzy na ochronę zdrowia, więcej na politykę azylową

Oszczędności zostaną uzyskane w cięciach w zasiłkach dla bezrobotnych i opiece zdrowotnej. Z kolei o 900 mln euro zostanie zwiększone finansowanie pomocy dla osób szukających azylu w Holandii.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Przeczytaj także