Austria walczy z imigrantami i zabiera im zasiłki

Austria walczy z imigrantami i zabiera im zasiłki. Decyzją rządu subwencje zostaną odebrane tym imigrantom, którzy odmówią uczestnictwa w kursach integracyjnych.

Po sylwestrowych wydarzeniach w Kolonii,  austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner podjęła decyzję o zaostrzeniu polityki imigracyjnej. Zgodnie z nowymi ustaleniami rządu, ci imigranci, którzy odmówią uczestnictwa  w tzw. kursach integracyjnych – stracą zasiłki.

- Advertisement -

Głównym założeniem kursów jest umożliwienie imigrantom asymilacji w nowym społeczeństwie, między innymi  przez darmowe kursy języka niemieckiego, wykłady z historii i kultury kraju. W ten sposób, zdaniem władz Austrii, nowo przybyli szybciej się zaaklimatyzują, staną się integralną częścią społeczeństwa, a przede wszystkim będą mieli szanse na znalezienie legalnej pracy.

Zabierając zasiłki tym, którzy nie chcą uczestniczyć w kursach, władze Austrii chcą walczyć z tymi imigrantami, którzy z powodu nieznajomości języka nie będą mogli podjąć legalnej pracy.

To nie jedyne działanie austriackich władz mające na celu ograniczenie liczby imigrantów w kraju. Minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner zadecydowała, że do lata do Austrii przybędzie maksymalna założona na cały 2016 rok liczba uchodźców – Wiedeń w ubiegłym tygodniu założył, że w bieżącym roku przyjmie 37,5 tys. osób.

W ramach zaostrzenia polityki migracyjnej, władze Austrii podjęły także decyzję o zawieszeniu funkcjonowania porozumienia z Schengen. Od połowy stycznia chcąc przekroczyć  austriacką granicę należy się wylegitymować dowodem osobistym, kraj wprowadził także system monitorowania osób ubiegających się o azyl.

Zdaniem kanclerza Austrii Wernera Faymanna, wprowadzenie kontroli było koniecznością, w sytuacji, kiedy Unia nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa granic krajom członkowskim, a istnienie strefy Schengen jest zagrożone. “W takiej sytuacji, kraje są zmuszone same zadbać o swoje bezpieczeństwo. A jeśli granice Unii nie zostaną w porę odpowiednio zabezpieczone, samo istnienie Unii stanie pod wielkim znakiem zapytania” – mówił Werner Faymann.

Teksty tygodnia

EasyJet uruchamia nowe zimowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Sezon zimowy 2025 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla pasażerów z południowo-zachodniej Anglii. Popularny przewoźnik easyJet ogłosił uruchomienie czterech nowych tras z lotniska w Bristolu.

Rynek pracy dla młodych się kurczy. Najgorsza sytuacja od 7 lat!

Młodzi ludzie kończący studia w Wielkiej Brytanii trafiają dziś...

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie