Imigranci pochodzący z krajów UE nie zostaną deportowani po Brexicie. Jest jeden powód!

Theresa May nie będzie mogła deportować imigrantów pochodzących z krajów UE, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii przed Brexitem – twierdzi proeuropejski think tank. Powód? Zajęłoby to zbyt dużo czasu…

Nowa premier ma związane ręce w przypadku deportacji imigrantów pochodzących w krajów Unii po Brexicie. Przyczyną takiej sytuacji są cięcia przeprowadzone w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, które obecnie nie jest już w stanie śledzić liczby imigrantów z UE, którzy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii – informuje proeuropejskie Centre for European Reform (CER).

- Advertisement -

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę obecne statystyki, deportowanie wszystkich imigrantów pochodzących z krajów Unii zajęłoby aż 140 lat. Jak twierdzi CER – próba odesłania pracowników pochodzących z Unii z powrotem do ich krajów jest „politycznie atrakcyjna” jednak „niepraktyczna, prawnie wątpliwa i niezgodna z brytyjskimi interesami”.

Po Brexicie: Polacy wynocha z Wielkiej Brytanii!

Camino Mortera-Martinez i John Springford z CER twierdzą, że „cały biurokratyczny wysiłek, którego wymagałaby identyfikacja i odesłanie unijnych imigrantów” byłby wręcz niemożliwy. Obywatele krajów Unii przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii nie muszą obecnie rejestrować się na Wyspach, dlatego nie wiadomo dokładnie, ilu ich tak naprawdę tutaj mieszka.

Z kolei Home Office – do którego zadań należałoby poradzenie sobie z oszacowaniem liczby imigrantów w kraju – jest teraz poważnie przeciążone, co jest efektem sześcioletnich cięć przeprowadzanych w ministerstwie. Z kolei bazowanie na liczbie Numerów Ubezpieczenia Społecznego (NIP) przy oszacowaniu ilości imigrantów nie jest dobrą metodą, gdyż wielu imigrantów, którzy opuścili już Wyspy, zachowało te numery.

Będzie fala powrotów z UK do Polski po Brexicie?

Według Migration Observatory brak dostępu do prawdziwej liczby imigrantów z UE uniemożliwia przeprowadzenie procesu ewentualnej ich deportacji po Brexicie, gdyż potrwałaby ona aż 140 lat.

Teksty tygodnia

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

Kanclerz skarbu we łzach… co wydarzy się w Wielkiej Brytanii po blokadzie reform systemu socjalnego?

Zarówno z perspektywy politycznej jak i ekonomicznej. Partia Pracy traci poparcie. Skokowo zyskuje Reforma UK. Dziura budżetowa się rozrasta, a stabilność finansów maleje. Co się wydarzy w Wielkiej Brytanii?

Jaka czeka nas pogoda w lipcu po rekordowo gorącym czerwcu?

Po najcieplejszym czerwcu w historii Anglii synoptycy ujawnili, jaka czeka nas pogoda w lipcu. Zdecydowanie nie jest to koniec upałów.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie