Jakie konsekwencje będzie miał upadek koncernu Carillion?

Konsekwencje upadku koncernu Carillion, drugiej największej firmy budowlanej w UK, odbiją się nie tylko na branży, ale uderzą w całą Wielką Brytanie. Skutki będą opłakane.

W poniedziałek spółka Carillion została postawiona w stan likwidacji. Fiaskiem skończyły się rozmowy Philipa Greena, szefa firmy z pożyczkodawcami i przedstawicielami brytyjskiego rządu. Oznacza to, że druga największa brytyjska firma upadnie. Oznacza to olbrzymie kłopoty nie tylko dla 43 tysięcy pracowników zatrudnionych przez koncern na całym świecie, ale dla całej Wielkiej Brytanii.

Chaos na brytyjskich drogach. Met Office i policja zalecają zostać w domu i NIE PODRÓŻOWAĆ!

Obecnie Carillion realizuje szereg kontraktów zleconych przez rząd w Londynie. Obejmują one budowę nowych linii kolejowych, w tym słynnego HS2, czyli sztandarowego dla Wielkiej Brytanii wartego ponad 20 miliardów funtów projektu infrastrukturalnego, który ma zrewolucjonizować transport na linii Londyn – Midlands oraz sieci energetycznych. Oprócz tego zajmuje się utrzymaniem części dróg oraz zarządzaniem takimi obiektami, jak szpitale czy więzienia.

Już teraz drobni podwykonawcy wykonujący zlecenia dla giganta zaczęli zwalniać pracowników. Rząd Theresy May próbuje ratować sytuacje zapewniając, że realizacja zamówień publicznych odbędzie się bez przeszkód. Finanse są zabezpieczone, a pracownicy zaangażowaniu w tej projekty nie powinni bać się zwolnień.

 

 

Jean Claude Juncker: „Naprawdę nie jest jeszcze za późno, aby odwołać Brexit”

To jeszcze nie wszystko – HMRC ma wdrożyć Business Payment Support Service, specjalny projekt dedykowany przedsiębiorcom współpracującym z Carillionem. BPSS okaże się pomocny dla tych firm, które będą miały problemy ze płaceniem podatków, spowodowane upadkiem giganta. W jego ramach HMRC zagwarantuje praktyczną pomoc oraz kompleksową poradę dotyczącą szerokiej gamy problemów podatkowych.

Brytyjski fiskus chce stworzyć przychylne środowisko do uzgadniania najlepszego sposobu postępowania i rozwiązania bieżących problemów podatkowych. W jego ramach możliwe jest zawieszenie wszelkich postępowań windykacyjnych, ponowną rewizję kar za opóźnione wpłaty oraz zgodę na odroczenie płatności z powodu krótkoterminowych trudności w przepływie środków pieniężnych.

Czy to wystarczy, aby uchronic przed bankructwem dziesiątki firm?

Teksty tygodnia

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Zmiany w finansach UK zapowiadane przez DWP i HMRC, które wejdą w maju – kalendarium

Maj 2025 jest bardzo dynamicznym miesiącem w finansach w UK. W tym miesiącu wejdą liczne zmiany w finansach w UK wprowadzane przez DWP i HMRC.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Cyberataki na Marks and Spencer uderzają w klientów

Klienci są sfrustrowani, gdyż cyberataki na Marks and Spencer (M&S) trwają już drugi tydzień. Zawieszono płatności kartami i zakupy online.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie