Po tym, jak Ryanair wznowił loty, apeluje do pasażerów o zapoznanie się z nowymi zasadami

Zgodnie z zapowiedzią Ryanair z dniem 1 lipca wznawia loty i wraca do standardowego harmonogramu. Przy okazji przypomina pasażerom o nowych zasadach podróżowania związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pandemii. Wznowienie lotów jest możliwe dzięki temu, że zakaz lotów między UK a Polską został wycofany przez polskie władze.

Jeśli jesteście wśród osób, które zamierzają skorzystać z nowego wakacyjnego harmonogramu lotów Ryanaira, powinniście zapoznać się z nowymi zasadami podróżowania oraz sprawdzić, dokąd można latać Ryanairem od 1 lipca.

- Advertisement -

Zakaz lotów z i do UK został wycofany

Dnia 30 czerwca 2020 Polska Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie, zgodnie z którym zakaz lotów pasażerskich między Polską a UK przestaje obowiązywać z dniem 1 lipca 2020. Niektóre połączenia zostały jednak wznowione jeszcze pod koniec czerwca – ze względu na określony wyjątek wyszczególniony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ruch lotniczy obejmujący Polskę może odbywać się z i do państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), EOG, UE i Szwajcarii – do całej tej grupy zalicza się również Wielka Brytania. Aktualny zakaz lotów obowiązuje między Polską a Szwecją oraz Portugalią.

 

Dlaczego Wizz Air wznowił loty już od niedzieli?

Pomimo zakazu lotów między Polską a UK, linie lotnicze Wizz Air przewoziły pasażerów między niektórymi polskimi i brytyjskimi lotniskami (np. z Katowic i z Gdańska do Luton). Było to możliwe, ponieważ Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał komunikat, który dopuszczał loty z i do Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że na pokładzie samolotu znajdowali się wyłącznie obywatele Polski (istniały też nieliczne ściśle określone wyjątki od tej reguły). W związku z tym linie lotnicze Wizz Air wznowiły loty między UK a Polską już od niedzieli 28 czerwca – choć rozkład lotów był bardzo ograniczony i dopiero od dziś dostępnych będzie więcej połączeń.

Ryanair wznawia loty

Zgodnie z zapowiedzią irlandzkie linie od 1 lipca uruchamiają ponownie 40 proc. swojej floty, aby mieszkańcy Europy mogli skorzystać z wyjazdowych wakacji. Ryanair pod koniec ubiegłego tygodnia poinformował, że zainteresowanie biletami na lipiec i sierpień jest ogromne wśród mieszkańców UK.

Dokąd polecimy Ryanairem? Wznowienie lotów oznacza, że Ryanairem będzie można latać w wiele rejonów Europy i świata – jednak nie wszędzie, ze względu na różnego rodzaju restrykcje obowiązujące wciąż w wielu krajach. Aktualnie irlandzki przewoźnik oferuje loty do następujących miejsc:

  • Polska – Gdańsk, Warszawa Modlin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin, Rzeszów i Olsztyn – Mazury.
  • Wielka Brytania – London Stansted, London Gatwick, London Luton, London Southend, Aberdeen, Belfast International, Birmingham, Bournemouth, Bristol, Cardiff, East Midlands, Edinburgh, Exeter, Glasgow, Glasgow Prestwick, Leeds Bradford, Liverpool, Manchester, Newcastle, Newquay Cornwall
  • Irlandia – Dublina, Knock, Cork, Kerry i Shannon
  • Hiszpania – Alicante, Malaga, Barcelona, Fuerteventura, Gran Canaria, Ibiza, Lanzarote, Madryt, Murcja, Palma de Mallorca, Jerez, Teneryfa, Sewilla, Walencja, Menorka, Santander, Saragossa i Almeria
  • Francja – Perpignan, Bergerac, Beziers, Limoges, Carcassonne, Dinard, Bordeaux, Nantes, Toulouse, Nimes, Marsylia, Paryż, Biarritz, Brive, La Rochelle, Lourdes, Nicea i Poitiers
  • Włochy – Mediolan, Werona, Wenecja, Bolonia, Rzym, Piza, Bari, Turyn, Alghero, Ankona, Brindisi, Cagliari, Genua, Lamezia, Perugia, Palermo, Rimini i Triest
  • Portugalia – Faro, Terceira Lajes, Ponta Delgada, Lizbona i Porto
  • Niemcy – Kolonia, Berlin, Dusseldorf, Hamburg, Karlsruhe, Memmingen, Brema, Dortmund, Drezno i Frankfurt.
  • Austria – Wiedeń i Salzburg
  • Czechy – Praga, Brno, Strawa
  • Ukraina – Lwów I Kijów
  • Słowacja – Bratysława i Koszyce
  • Bułgaria – Sofia i Płowdiw
  • Rumunia – Bukareszt i Kluż
  • Chorwacja – Pula, Rijeki i Zadar
  • Litwa – Kowno, Wilno i Połąga
  • Dania – Aalborg, Aarhus, Kopenhaga i Billund
  • Maroko – Marrakesz, Agadir, As-Sawira, Fez i Rabat
  • Szwecja – Goteborg Landvetter i Sztokholm

Wznowienie lotów przez Ryanair obejmie także: Podgoricę w Czarnogórze, Oslo w Norwegii, Luksemburg, Maltę, Tallin w Estonii, Rygę na Łotwie, Eindhoven w Holandii, Brukselę w Belgii, Budapeszt na Węgrzech i Pafos na Cyprze.

 

 

 

Nowe regulacje dla pasażerów

Wraz ze wznowieniem lotów Ryanair zaapelował do pasażerów, aby zapoznali się z nowymi regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie podróży. Oto one:

– obowiązkowe maseczki ochronne – zarówno na lotnisku jak i na pokładzie pasażerowie będą musieli nosić maseczki ochronne na twarz, podobnie jak załoga samego samolotu;

– sprawdzanie temperatury – każda osoba, która będzie wchodziła na lotnisko, będzie musiała mieć sprawdzoną temperaturę. Ryanair zaleca swoim klientom, aby sprawdzali już w domu temperaturę swojego ciała przed udaniem się na lotnisko;

ZOBACZ WIDEO O NOWYCH ZASADACH:

 

 

– higiena rąk – zarówno klienci jak i załoga samolotu będą musieli regularnie myć i dezynfekować dłonie;

– karta pokładowa i odprawa – pasażerowie powinni dokonać odprawy online i zgrać kartę pokładową na smartfona;

– mniejszy bagaż – Ryanair zachęca pasażerów, aby zmniejszyli swój bagaż do dwóch walizek/toreb podróżnych;

– odprawa priorytetowa – klienci zachęcani są do korzystania z odprawy priorytetowej, aby zminimalizować liczbę ludzi w kolejkach;

– brak kolejek przy odprawie – w czasie odprawy klienci nie będą mogli zatrzymywać się w kolejkach na schodach do samolotu, a na pokładzie nie będą mogli także ustawiać się w kolejkach do toalety;

– płacenie bezgotówkowe – w czasie lotu możliwe będzie jedynie płacenie bezgotówkowe;

– ograniczony serwis na pokładzie – w czasie lotu serwis dotyczący zakupu przekąsek i napojów będzie ograniczony, a magazyn lotniczy będzie dostępny jedynie w aplikacji Ryanaira;

– dezynfekcja samolotów – wszystkie samoloty będą codziennie dezynfekowane środkami, które będą aktywne przez następne 24 godziny;

– filtry HEPA – klimatyzacja zaopatrzona jest w filtry HEPA, które sprawiają, że powietrze na pokładzie w trakcie lotu wymienia się co 3-4 minuty.

WZNOWIENIE LOTÓW RYANAIR – ZOBACZ WIDEO:

Teksty tygodnia

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Herbata – napój codzienny i rytuał. Dlaczego warto pić herbatę i jak zaparzyć idealną „cuppę”?

21 maja wypada międzynarodowy dzień herbaty. Jednak herbata to coś więcej niż tylko gorący napój. Dlaczego warto pić herbatę? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Dziura budżetowa w Wielkiej Brytanii uderzy we wszystkich

Jak wygląda sytuacja ekonomiczna w UK i w kogo najbardziej uderzy dziura budżetowa, a dokładniej jej “łatanie”?

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Wojna w Szkocji trwa! Atak maczetą i spalone auto

W poniedziałek dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po brutalnym ataku maczetą. W tym samym dniu znaleziono spalone doszczętnie auto. Wojna w Szkocji trwa, gangi nadają rytm codziennemu funkcjonowaniu Glasgow.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie