Koniec z absurdalnymi opłatami w Ryanair i easyJet?

160 funtów za wpisanie do systemu kilku liter wydaje się ceną absurdalną, ale właśnie tyle liczy sobie irlandzki przewoźnik za zmianę nazwiska na bilecie lotniczym. CAA zapowiada walkę z nieuczciwymi praktykami.

Koszty, jakie wiążą się ze standardowymi usługami, świadczonymi przez przewoźników są zdecydowanie zawyżane – uznała Civil Aviation Authority (CAA) – organizacja nadzoru publicznego, która kontroluje rynek usług lotniczych w UK. W związku z nadużyciami, linie operujące na terenie Wielkiej Brytanii zostaną poddane szczegółowej weryfikacji. Inspektorzy CAA sprawdzą, czy regulaminy przewoźników są skonstruowane w sposób “przejrzysty i nie pozostawiający wątpliwości co do ich interpretacji” oraz czy ich zapisy nie nakładają na pasażerów ukrytych opłat.

Obecnie, kupując bilet na lot Ryanairem, musimy być świadomi, że zmiana nazwiska na bilecie bezie nas kosztować 160 funtów. Ta sama operacja w przypadku easyJet kosztuje 35 funtów, z kolei Thomas Cook liczy sobie 50 funtów.

Jeśli mając w ręce bilet Ryanaira zapomnimy “zaczekować się” online i będziemy to chcieli zrobić na lotnisku, od razu przygotujmy 45 funtów, bo opłatę w tej wysokości może nałożyć na nas przewoźnik. Jeśli zdarzy nam się, z kolei, zgubić kartę pokładową, za wydanie nowej zapłacimy 15 funtów.

Jak komentował rzecznik CAA, kontrola ma na celu “sprawdzenie, czy pasażerowie na pewno wiedzą, za co płacą”, bo cena podana na bilecie może w rzeczywistości znacznie różnić się od kosztów, jakie rzeczywiście do odlotu samolotu poniesiemy.

Kolejna obniżka Ryanaira! Zapłacimy mniej za bagaż

Teksty tygodnia

L4 z powodu wypalenia zawodowego a zabawa? Kobieta zwolniona dyscyplinarnie z pracy wygrała z pracodawcą

Czy zdjęcie z imprezy sylwestrowej może kosztować Cię pracę? Czy pokazanie uśmiechu na Instagramie w trakcie zwolnienia lekarskiego to wystarczający powód do dyscyplinarki?

Polacy zatrzymani po szaleńczym pościgu – brutalne przestępstwa na koncie

Holenderska policja po długim pościgu złapała dwóch Polaków. Jechali w terenie zabudowanym ponad 110 km/h. Jak się okazało jeden z Polaków zatrzymany w Den Bosch jest poszukiwany za morderstwo. Drugi, za pobicie.

Zamrożenie czynszów w mieszkaniach socjalnych w praktyce

Kryzys mieszkaniowy powoduje, że ceny lokali osiągają niewyobrażalny pułap. W efekcie nawet mieszkania socjalne są niezwykle drogie. Władze Holandii zaproponowały zamrożenie czynszów w mieszkaniach socjalnych.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Bez imigrantów w Niemczech nie będzie opieki dla starszych!

Według najnowszych danych Federalnej Agencji Pracy w Niemczech brakuje osób chętnych do opieki. W efekcie opieka dla osób starszych w Niemczech bez imigrantów byłaby tylko złudzeniem.

Przeczytaj także