Kurs funta spada mimo dobrego początku tygodnia

Po dobrym początku tygodnia, w którym funt zaliczył wzrost, brytyjska waluta nadal szybuje w dół. Sytuacji nie poprawiły nawet plotki o kolejnym podniesieniu stóp procentowych przez bank centralny.

Funt brytyjski kontynuuje spadek kursu wobec euro po tym jak projekt ustawy uchylającej ustawę o Wspólnotach Europejskich został poddany ostrej krytyce. Dzisiaj rano za euro trzeba było płacić 1,126 funtów, co oznacza spadek, ponieważ w dniu wczorajszym za euro trzeba było płacić 1,136.

- Advertisement -

Tusk: „Tarcia są nieuchronnym skutkiem Brexitu”. Dzisiaj szef Rady Europejskiej spotka się z Theresą May w Londynie

Wersja robocza ustawy spotkała się z krytyką, ale Theresa May zapowiedziała, że będzie bronić tego dokumentu. Zawiera on zapisy mówiące o tym, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Irlandia pozostanie w unii celnej. Co ciekawe wczoraj w brytyjskich mediach pojawiły się informacje mówiące, że Wielka Brytania miałaby jakoby stworzyć własną unię celną, która nie będzie w jakikolwiek sposób tożsama z Europejską Unią Celną.

Informacje te jednak zostały zdementowane przez ministra zdrowia, Jeremy'ego Hunta.

"Jesteśmy w pełni zaangażowani we wprowadzenie grudniowej umowy w życie, ale Unia Europejska powinna być świadoma tego, że premier Theresa May nie podpisze niczego, co mogłoby zagrozić integralności konstytucyjnej Wielkiej Brytanii oraz wewnętrznej unii celnej" – napisał "The Times" powołując się na źródło rządowe.

 

 

 

"Kurs spadł po tym jak został przedstawiony pierwszy projekt ustawy uchylającej naszą ustawę o Wspólnotach Europejskich z 1972 roku. Na spadek kursu funta miał także wpływ spadek indeksu ufności klientów" – powiedziała Laura Parsons, specjalista od walut w fimie TorFX.

Wyjaśniła też jak najprawdopodobniej będzie wyglądał koniec tygodnia dla brytyjskiego środka płatniczego.

Brytyjskie lotniska odwołują loty! Manchester Airport zawiesiło 30 lotów. Zobacz, jaka jest sytuacja na pozostałych

"Co prawda na razie funt pozostaje pod sporym ciśnieniem i naciskiem, to jednak ma szansę zacząć odrabiać straty kiedy światło dzienne ujrzą dane o brytyjskim zadłużeniu publicznym. Funtowi mogą pomóc dane o rosnącym bezrobociu w Unii Europejskiej" – powiedziała Parsons.

 

 

Teksty tygodnia

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Jaka czeka nas pogoda w lipcu po rekordowo gorącym czerwcu?

Po najcieplejszym czerwcu w historii Anglii synoptycy ujawnili, jaka czeka nas pogoda w lipcu. Zdecydowanie nie jest to koniec upałów.

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

Kanclerz skarbu we łzach… co wydarzy się w Wielkiej Brytanii po blokadzie reform systemu socjalnego?

Zarówno z perspektywy politycznej jak i ekonomicznej. Partia Pracy traci poparcie. Skokowo zyskuje Reforma UK. Dziura budżetowa się rozrasta, a stabilność finansów maleje. Co się wydarzy w Wielkiej Brytanii?

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie