Luton: polskie uczennice prześladowane przez muzułmańskich rowieśników [wideo]

Szykany, groźby karalne i pobicia – oto codzienność polskich uczniów w jednej ze szkół w Luton. Prześladowani z powodu swojego pochodzenia nie mogą liczyć na pomoc nauczycieli, policji i lokalnych władz.

Słynące z lotniska, na którym lądują samoloty tanich linii lotniczych Luton nie należy do miast, w których chciałoby się żyć. Relatywnie duży poziom bezrobocia, wysoki poziom przestępczości, rekordowa ilość policyjnych interwencji – oto obraz miasta w hrabstwie Bedfordshire.

Polka po wielu latach wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii! Opowiedziała, jak jej się żyje w ojczyźnie [wideo]

Właśnie stamtąd polska uczennica jednej ze szkół wysłała dramatyczny list, który stał się tematem emitowanego na antenie TVP1 "Magazynu Śledczego" Anity Gargas. Reportaż autorstwa Karoliny Tomaszewicz ujawnia szokujące fakty.

W Luton rodowici Brytyjczycy stanowią mniejszość populacji – ich odsetek wynosi około 40%. Większość mieszkańców miasta to imigranci. Liczbę Polaków szacuje się na 8 tysięcy, a co piąty mieszkaniec jest muzułmaninem. Luton znajduje się pod specjalną "opieką" brytyjskich służb i stanowi jedno z siedlisk muzułmańskiego ekstremizmu. Konflikty pomiędzy wyznawacami różnych religii i osobami o różnym kolorze skóry są tu na porządku dziennym. Niestety, bardzo często ofiarami przemocy badają Polacy. Najgorsze jest jednak to, że nikt nie robi nic, aby im pomóc…

 

 

Polak, który szczuł muzułmanów psem skazany na 2,5 roku więzienia

Wiosną do redakcji "Magazynu Śledczego" polska uczennica wysłała list, w którym opowiada o swojej sytuacji w jednej ze szkół w Luton. Podobnie, jak jej koleżanki, jest prześladowana przez uczniów – głównie tych pakistańskiego pochodzenia. Ekipa programu Anity Gargas postanowiła ruszyć do Luton, aby zrealizować materiał o tym problemie, ale ostatecznie uczennica zrezygnowała z występu przed kamerami. Bała się konsekwencji ze strony szkoły i zemsty uczniów pakistańskich.

Nie tylko autorka listu imieniem Patrycja (jej imię zostało zmienione na potrzeby programu) zwraca uwagę na ten problem. Monika, (imię również zmienione) podkreśla, że polscy uczniowe są niesprawiedliwie traktowani przez nauczycieli. Szykany, groźby karalne i pobicia choć są na porządku dziennym, są zamiatane pod dywan.

W jej szkole uczy się około 100 uczniów polskiego pochodzenia.

Nie ma kwalifikacji, nie ma wjazdu do kraju – oto nowa polityka imigracyjna UK

Z kolei polska nauczycielka pracująca w jednej ze szkół w Luton zauważa, że muzułmańskim uczniom po prostu wolno więcej. Sama opowiedziała o sytuacji, w której była molestowana seksualnie przez jednego ze swoich uczniów. Gdy poinformowała o tym dyrekcję nic w tej sprawie nie zrobiono. Pośród innych przypadków tego typu trzeba wspomnieć jeszcze o rękoczynie – Polka została pobita przez muzułmańskich zbirów.

Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem:

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie