„Madeleine McCann zmarła w apartamencie swoich rodziców w Portugalii” – twierdzą śledczy

Specjalista kryminalny, Moita Flores oświadczył, że Madeleine McCann zmarła w wynajętym przez jej rodziców apartamencie w Portugalii tego samego dnia, w którym rodzice Kate i Gerry McCann zgłosili jej zaginięcie.

Po 10 latach od zaginięcia Madeleine McCann jej rodzice muszą się mierzyć z szokującymi oskarżeniami. Niedawno usłyszeli od Sądu Najwyższego w Portugalii, że wcale nie udowodnili swojej niewinności, teraz z kolei specjalista kryminalny Moita Flores twierdzi, że Madeleine wcale nie zaginęła.

- Advertisement -

 

Tajemnica zaginięcia "niemieckiej Madeleine McCann" wyjaśniona… po 15 latach!

Flores brał udział w pierwszej interwencji w sprawie Madeleine i przeszukiwał apartament McCannów w 2007 roku. Teraz mówi, że „nie ma żadnych wątpliwości, że Maddie zmarła w tym pokoju”. Według portugalskiego śledczego porwanie dziewczynki nie wchodzi w grę, gdyż „niemożliwa była ucieczka z dzieckiem przez okno”.

Jego komentarze pojawiły się po tym, jak policja desperacko rozpoczęła śledztwo w sprawie jednego z pracowników ośrodka, który może być kluczową osobą w sprawie zaginięcia Maddie, gdyż był on feralnego dnia na terenie kurortu w Praia da Luz.

Detektywi sądzą, że mężczyzna ten nie powiedział całej prawdy śledczym w 2007 roku. Co jednak jest najbardziej interesujące w wypowiedzi Moity Flores to to, że jego opinia jest tak bardzo zbliżona do opinii szefa policji Goncalo Amarala, z którym rodzice Madeleine prowadzą obecnie walkę w sądzie o oczyszczenie ich z jego oskarżeń, które uznali za oszczerstwa.

Sąd Najwyższy: Rodzice zaginionej Madeleine McCann wcale nie udowodnili swojej niewinności

 

Rzecznik pary, Clarence Mitchell z Leicestershire powiedział, że McCannowie nie będą komentowali wypowiedzi Floresa. „Kate i Gerry nie będą reagować na żadną z tego typu spekulacji” – oświadczył Mitchell.

To przełom w sprawie Madeleine McCann? Brytyjska policja jest na tropie kluczowego podejrzanego!

Teksty tygodnia

Jak pachnie w Birmingham? Pół roku strajku śmieciarzy

Pół roku strajku śmieciarzy w Birmingham boleśnie obnaża problemy, jakie są codziennością w Wielkiej Brytanii i, na co dzień, sprytnie ukrywają się pod płaszczykiem zgrabnej narracji.

Strajk na lotnisku w Holandii. Szykują się problemy dla pasażerów

Pracownicy naziemni KLM ogłosili strajk na lotnisku Schiphol w przyszłym tygodniu. Nie powiodły się negocjacje dotyczące warunków pracy i płac.

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Patrole obywatelskie działają jak Straż Graniczna. Tylko nielegalnie!

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek interweniuje w sprawie kontroli na granicy Polski z Niemcami. Jak zapowiedział, zwróci się do ministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka o wyjaśnienia dotyczące tego, jak działają tzw. patrole obywatelskie.

Młodzi są szczególnie dotknięci kryzysem zdrowia psychicznego

Z raportu Stada Health Report 2025 wynika, że ponad 60 proc. Niemców ocenia swoje zdrowie psychiczne jako dobre. To wyraźny wskaźnik pogarszającego się dobrostanu psychicznego społeczeństwa. Dużym problemem jest wypalenie zawodowe.

Przeczytaj także