Merkel ma sposób na Camerona. Brytyjczycy stracą zasiłki w Niemczech jeśli wyjdą z UE

Angela Merkel chce, aby imigranci w Niemczech zostali objęci zakazem pobierania zasiłków (Tax Credits) dla osób o niskich dochodach. Zmiany te uderzyłyby również w tysiące brytyjskich pracowników otrzymujących w Niemczech niewielkie wynagrodzenie.

Kanclerz Niemiec chce, aby pracujący imigranci zostali odcięci od zasiłków przyznawanym osobom o niskich dochodach i w ten sposób pozbawić tysięcy Brytyjczyków świadczeń socjalnych w Niemczech. W ten sposób Merkel daje do zrozumienia Cameronowi, że jego zapędy dotyczące nałożenia restrykcji na imigrantów w kwestii zasiłków działają tak naprawdę w obie strony – również wobec Brytyjczyków.

- Advertisement -
Cameron, który chce nałożyć na imigrantów przyjeżdżających na Wyspy ograniczenia w dostępie do zasiłków, musi się liczyć z tym, że Brytyjczycy mieszkający w Niemczech również mogą zostać odcięci od pomocy socjalnej
Cameron, który chce nałożyć na imigrantów przyjeżdżających na Wyspy ograniczenia w dostępie do zasiłków, musi się liczyć z tym, że Brytyjczycy mieszkający w Niemczech również mogą zostać odcięci od pomocy socjalnej

Kanclerz zaoferowała Cameronowi „układ”, zgodnie z którym imigranci, którzy zarabialiby w Niemczech tyle, ile wynosi stawka minimalna, zostaliby pozbawieni pomocy socjalnej. Zaakceptowanie tego pomysłu wiązałoby się z pozbawieniem tysięcy Brytyjczyków, którzy pracują w Niemczech za stawkę minimalną, praw do zasiłków. Brytyjscy eurosceptycy twierdzą, że propozycja Merkel całkowicie mija się z ideą Camerona dotyczącą zreformowania polityki socjalnej w Unii Europejskiej.

„Obiecaliśmy, że poradzimy sobie z nadmierną imigracją. A ta propozycja układu dotyczy tak naprawdę osób o niskich zarobkach. Przedstawianie tego, jako zwycięstwa jest niewłaściwe. Będzie to miało mały wpływ albo niewielki na liczbę imigrantów przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii” – powiedział jeden z brytyjskich eurosceptyków. Propozycja Merkel jest odpowiedzią Niemiec na żądanie Camerona dotyczące odcięcia imigrantów przyjeżdżających na Wyspy od zasiłków w czasie pierwszych czterech lat ich pobytu w Wielkiej Brytaniii.

 

Brytyjczycy roztrwonili wygraną w loterii. Teraz żądają zasiłków

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie