Mila Kunis, a właściwie Miłena Markiwna Kunis urodziła się w 1983 roku w Czerniowcach w południowo – zachodniej Ukrainie. Pochodzi z rodziny o żydowskich korzeniach i w takim duchu była wychowywana mimo, że w Związku Radzieckim nie było to mile widziane. Jej ojciec – Mark Kunis jest inżynierem, a mama – Elwira jest nauczycielką fizyki. Mila ma również młodszego brata – Michaela.
Zamienić Ukrainę na USA
Aby zapewnić sobie i dzieciom lepszy byt, państwo Kunis postanowili wyemigrować do USA. Gdy Mila miała 7 lat rodzice przenieśli się do Los Angeles. Mimo braku znajomości języka Mila została zapisana do amerykańskiej szkoły. O pierwszych latach w USA Mila wspominała w wywiadach: „Drugą klasę wymazałam z pamięci. Nie pamiętam nic. Zawsze pytam o to mamę i babcię. Stało się tak dlatego, że płakałam każdego dnia. Nie rozumiałam kultury. Nie rozumiałam ludzi. Nie rozumiałam języka. Pierwsze zdanie mojego eseju do collegu brzmiało: »Wyobraź sobie bycie ślepym i głuchym w wieku siedmiu lat«. Tak się czułam po przeprowadzce do Stanów”.
Pierwsze role
W szkole zapisała się do kółka teatralnego gdzie była obsadzana w drobnych i niewielkich rolach. Pierwsze poważniejsze doświadczenia aktorskie zdobywała grając w reklamach, później przyszły epizody w serialach „Słoneczny patrol” i „Siódme niebo”. Jeszcze później przyszło kilka drugoplanowych ról w filmach, na przykład w wieku 10 lat wzięła udział w castingu do filmu „Make a Wish Moly”, gdzie starała się o rolę rosyjskiej żydówki, która przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych, ale nie dostała wymorzonej roli. Udało jej się jednak otrzymać drugoplanową rolę Meksykanki.
Mały przełom
Przełom nadszedł w roku 1998. Wtedy wzięła udział w castingu do nowopowstającego serialu komediowego „Różowe lata 70 – te”. Producenci postawili wymóg, że aktorzy muszą mieć ukończone 18 lat. Mila, która miała wtedy 14 lat powiedziała, że będzie miała tyle lat, w dniu swoich 18 urodzin. Producenci zorientowali się, że Mila ich okłamała, ale zdecydowali, że Mila Kunis najbardziej pasuje do roli Jakcie Burkhard w sitcomie. Rola pyskatej córki bogatego ojca przyniosła jej sławę i pozwoliła się wybić. W rolę wieloletniego narzeczonego Jackie Burkhard wcielił się Ashton Kutcher, który swoją karierę również zawdzięcza występowi w tym serialu.
W 1999 roku zastąpiła Lacey Chabert w dubbingowanej roli Meg Griffin w animowanym serialu komediowym „Family Guy”, w którą zresztą wciela się aż do dzisiaj.
Duży przełom
Po zakończeniu produkcji serialu „Różowe Lata 70 – te” Mila otrzymywała epizodyczne role w kilku filmach. Przełomowym okazał się być „Czarny Łabędź” z Natalie Portman w roli głównej. Mila Kunis wcieliła się w postać Lily, koleżanki głównej bohaterki. Za tą rolę otrzymała nominację do Złotego Globa, Saturna oraz nagrodę im. Mastroianniego podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji.
Prywatnie
Poza ekranem jest związana ze swoim serialowym partnerem z „Różowych lat 70 – tych”, Ashtonem Kutcherem. W 2014 roku Kunis urodziła ich córkę, para pobrała się w lipcu 2015 roku. Niemalże rok później, bo w czerwcu 2016 para ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka.