piątek, 20 września, 2024

„Nie ma żadnej nadziei” dla Michaela Schumachera

W tym roku minie 10 lat od tragicznego w skutkach wypadku Michael Schumachera we francuskich Alpach. 29 grudnia 2013 roku podczas zjazdu na nartkach przewrócił się i uderzył głową w wystający ze śniegu kamień. Co dalej z „Schumim” i jego zdrowiem?

Choć Michael Schumacher nie jechał szybko i miał na głowie kask, nie uchroniło go to przed poważnym urazem głowy. W szpitalu w Grenoble wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Badania wykazały stłuczenie mózgu i uraz wewnątrzczaszkowy. W związku z tym przeszedł dwie operacje neurochirurgiczne.

30 stycznia 2014 roku oficjalnie potwierdzono, że lekarze rozpoczęli proces wybudzania Schumachera ze śpiączki, ale dopiero pół roku po tej informacji, 16 czerwca tego samego roku potwierdzono, że były kierowca Formuły 1 został wybudzony i przewieziony do kliniki rehabilitacyjnej.

W jakim stanie znajduje się Michael Schumacher obecnie?

Stan zdrowia „Schumiego” pozostaje przedmiotem spekulacji, domysłów i plotek, ponieważ jego najbliższa rodzina milczy na ten temat. Według Corinna Betsch „stan zdrowia mojego męża nie jest przedmiotem debaty publicznej”. Niemniej, na łamach dokumentu dostępnego na platformie Netflix od 2021 mówiła, że jest „inny, ale jest tutaj”.

W mediach pojawiły się jednak nowe informacje na temat stanu zdrowia Michaela Schumachera. Ostatnio w jego sprawie wypowiedział się Roger Benoit. 74-letni dziennikarz szwajcarskiego „Blicka” dobrze poznał niemieckiego kierowca i udało im się zaprzyjaźnić. Niestety, Benoit nie przekazał dobrych informacji na jego temat.
Jego zdaniem nie ma żadnej nadziei, że „Schumi” odzyska dawną sprawność, jak komentuje na łamach prasy.

Roger Benoit nie pozostawia złudzeń

Zdaniem Benoita właśnie to jest najbardziej tragiczne. Nie ma bowiem już żadnych szans na powrót do zdrowia, jakim cieszył się ex-kierowca przed wypadkiem. – Jest mi winien obiad, bo powiedział, że jeśli schudnę poniżej 80 kg, to zabierze mnie do knajpy. Prawdopodobnie nie spłaci już tego długu – wspomina Szwajcar.

Dlaczego Benoit uważa, że dla Michaela Schumacher nie ma już nadziei? Odwołał się do wywiadu z jego synem, Mickiem. W wywiadzie udzielonym w 2022 powiedział, że „oddałby wszystko, żeby móc porozmawiać z tatą”. – To zdanie mówi wszystko o tym, jak jego ojciec radził sobie przez ponad 3500 dni od wypadku – zaznacza 74-latek. – Nie ma już żadnej nadziei – podsumowuje.

Sportowa przeszłość legendy F1

Niemiec urodzony w 3 stycznia 1969 w Hürth to legenda F1 i jeden z najsłynniejszych kierowców sportowych w historii. Mistrzem świata kierowców Formuły 1 zostawał siedmiokrotnie (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004), dwukrotnie był wicemistrzem (1998, 2006), a trzykrotnie zajmował trzecie miejsce (1992, 1996, 2005).

W karierze na torach F1 wygrał 91 wyścigów, zdobył 68 pole positions, a zawody kończył na podium 156 razy. Reprezentował barwy zespołów Benettona oraz Mercedesa, ale najbardziej znany jest ze startów we włoskim Ferrari.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?