Niepełnosprawna kobieta, która w ramach PIP otrzymała 20 tys. funtów… biegała w maratonach

49-letnia Sara Morris w ramach zasiłku dla osób niepełnosprawnych PIP otrzymała ponad 20 tysięcy funtów. Mieszkająca w Stone (hrabstwo Staffordshire) kobieta twierdziła, że cierpi na ciężką postać stwardnienia rozsianego, a w czasie pozostawiania na benefitach została przyłapana na między innymi… bieganiu maratonów.

Jak zostało to ostatecznie ustalone przez sąd Stoke-on-Trent Crown Court Sara Morris wyolbrzymiła skalę swojego stanu i ubiegała się o zbyt wysoki zasiłek Personal Independence Payment (PIP) w 2020 roku. Ogółem od 20 października 2020 do 25 kwietnia 2023 roku otrzymała, jak się później okazało, nadpłatę w wysokości dokładnie 20 528,83 funtów.

Tymczasem w okresie od maja 2019 do grudnia 2022 r. wzięła udział w 73 (!!!) różnego rodzaju zawodach biegowych, w tym także w maratonach.

Kobieta, która miała mieć problemy z utrzymaniem równowagi, biegała w maratonach

W jaki sposób 49-letnia „wpadła”, pisząc kolokwialnie? Zrobiła ten sam błąd co wiele innych osób, a mianowicie swoimi osiągnięciami i występami w zawodach chwaliła się w social mediach. – DWP uzyskało zdjęcia pozwanej i kilka postów na Facebooku zrobionych przez samą Morris. Brała udział w maratonach, zawodach i biegach na orientację. Pierwsze zdjęcie zostało zrobione miesiąc po tym, jak podpisała swój początkowy formularz roszczenia. Pozwana brała udział w biegu sportowym dwa dni przed złożeniem tego właśnie roszczenia – komentowała prokurator Regan Walters, jak cytujemy za serwisem informacyjnym „Metro”.

Jak zaznacza prokurator, kobieta ​​otrzymywała pomoc w niemal każdym aspekcie swojego życia. Twierdziła, że ​​miała trudności z utrzymaniem równowagi i staniem, zaznaczała, że potrzebuje stałej pomocy ze strony rodziny. – Powiedziała, że ​​potrzebowała poręczy w łazience i pomocy przy ubieraniu się. W niektóre dni jej stres i niepokój powodowały, że nie mogła wyjść z domu. Dodała, że ​​korzystała z laski, gdy czuła się zmęczona – relacjonuje dalej prokurator.

Oszustwo benefitowe – brytyjski sąd nie miał litości

W jaki sposób kobieta się broniła? U Sary Morris SM zdiagnozowano 19 lat temu, a dolegliwość objawów miała zmieniać się w czasie. Czasem miało być lepiej, czasem gorzej, ale przyznano, że wniosek, który przedłożyła DWP nie przedstawiał pełnego i prawdziwego obrazu jej stanu i doszło tutaj do nieuczciwości.

Ostatecznie, kobieta, która świadomie wyolbrzymiła swoje problemy ze zdrowiem została uznana zaw winną. Sąd skazał ją na osiem miesięcy pozbawienia wolności.

Teksty tygodnia

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie