Nowe trasy w Ryanairze do Polski i nie tylko

Za 15 funtów można już kupić bilety na nowe trasy w Ryanairze do uwielbianego przez turystów miasta w Europie Wschodniej. Irlandzki przewoźnik dodał także nowe loty do Polski ze Szkocji.

Irlandzki przewoźnik uruchamia dodatkowe loty na lato z Liverpoolu do Budapesztu. Bilety na nowe trasy w Ryanairze można kupić już za 14,99 funta w jedną stronę.

Nowe trasy w Ryanairze na lato

Tanie bilety do Budapesztu z Liverpoolu można kupić na sezon letni, który kończy się w październiku. Stolica Węgier zajmuje obecnie siódme miejsce na liście najtańszych weekendowych destynacji w Europie.

Znany ze swojej klasycznej architektury Budapeszt od lat przyciąga turystów. Nie jest też kosztownym miastem. Średnia cena pobytu w hotelu dla dwóch osób w weekend wynosi około 310 funtów. Kufel piwa kosztuje od 1,50 do 3 funtów, a typowy posiłek na mieście od 5 do 10 funtów.

Budapeszt ma długą historię, od wczesnych osad celtyckich, po przekształcenie się w centrum renesansowej kultury humanistycznej w XV wieku.

Loty ze Szkocji do Krakowa

Nowa trasa między Liverpoolem a Budapesztem nie jest jedyną, którą uruchamia Ryanair. Irlandzki przewoźnik ogłosił także trzy nowe trasy ze Szkocji. Podając rozkład lotów na lato 2025 udowodnił, że zwiększa ruch i turystykę w Wielkiej Brytanii.

Za sprawą 13 samolotów Ryanaira bazujących w Szkocji, sezonie letnim będziemy mogli polecieć stamtąd między innymi do Krakowa, na Maderę i Maltę. Wprowadzi także większą częstotliwość lotów na popularnych istniejących już trasach.

Na swojej stronie internetowej Ryanair informuje o nowym rozkładzie lotów na lato 2025 dla Szkocji, który „obejmuje 87 tras, w tym 3 nowe trasy do Krakowa, na Maderę i Maltę”.

Ryanair dodaje trasę ze Szkocji do Krakowa
Ryanair dodaje trasę ze Szkocji do Krakowa / fot. Getty Images

Przy okazji tani przewoźnik skarży się na podniesienie przez brytyjską kanclerz skarbu, Rachel Reeves, podatku APD o 2 funty na pasażera. Według Ryanaira „szkodzi to perspektywom wzrostu, a w szczególności regionalnym lotniskom w Wielkiej Brytanii”.

Twierdzi on, że „Wielka Brytania staje się mało konkurencyjna, gdy kraje UE, takie jak Węgry, Irlandia, Szwecja i regiony we Włoszech znoszą podatki lotnicze i w rezultacie zapewniają sobie gwałtowny wzrost ruchu i turystyki”.

Wzrost podatku lotniczego

W ubiegłym miesiącu szef Ryanaira, Michael O’Leary skrytykował podwyżkę podatków lotniczych APD w kilku krajach, w tym w Wielkiej Brytanii. Decyzję brytyjskiej kanclerz skarbu nazwał szaleństwem.

W związku z podobną sytuacją w innych krajach, zdecydował się na redukcję lotów. Irlandzkie linie zmniejszyły swój letni rozkład lotów w Hiszpanii o 12 tras, w Danii, we Włoszech i w Niemczech. Ponadto zasygnalizowały także redukcję lotów we Francji, gdy kraj ten podniesie podatek lotniczy.

Teksty tygodnia

Cyberataki na Marks and Spencer uderzają w klientów

Klienci są sfrustrowani, gdyż cyberataki na Marks and Spencer (M&S) trwają już drugi tydzień. Zawieszono płatności kartami i zakupy online.

Atak na Donalda Tuska i premiera Holandii

W czasie uroczystości w Wageningen w Holandii, miał miejsce atak na Donalda Tuska i na Dicka Schoofa za pomocą racy.

Mieszkańcy Hebrydów skarżą się na tajemnicze buczenie

Mieszkańcy Hebrydów skarżą się na tajemnicze buczenie. Dźwięk o niskich częstotliwościach niewiadomego pochodzenia słychać w dzień i w nocy.

Czy Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Według raportu The Economist mediana zarobków Polaków w Wielkiej Brytanii nieznacznie przewyższyła medianę zarobków Brytyjczyków. Czy zatem Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Świadczenie dla chorych i niepełnosprawnych – punktacja i zasady

Po zmianach DWP wiele osób odczuwa chaos w zasadach przyznawania Personal Independence Payment (PIP). Przedstawiamy zasady punktacji.

Przeczytaj także