Ostrzeżenie dotyczące kart pokładowych w Ryanair i EasyJet

Linie lotnicze Ryanair i EasyJet wydały ostrzeżenie dotyczące kart pokładowych dla osób wybierających się do Maroka i Turcji. Wczasowicze przed wylotem muszą zapoznać się z nowymi zasadami, ponieważ cyfrowe karty pokładowe nie będą akceptowane.

Ryanair i EasyJet wydały ostrzeżenie dla mieszkańców Wysp wyjeżdżających w nadchodzących miesiącach na wakacje. Nie każda linia lotnicza lub lotnisko będzie miała/miało takie same wytyczne w sprawie kart pokładowych, dlatego warto zapoznać się wcześniej ze zmianami dotyczącymi miejsca przylotu i wylotu.

- Advertisement -

Ostrzeżenie dotyczące kart pokładowych

Linie Ryanair i EasyJet przekazały ważne aktualizacje dla podróżnych udających się do Maroka. Irlandzki przewoźnik napisał na swojej stronie internetowej, że osoby udające się do Afryki Północnej muszą wydrukować fizyczną kopię karty pokładowej, gdyż karty w wersji cyfrowej nie będą akceptowane.

W oświadczeniu Ryanaira podano: „Jeśli odlatujesz z marokańskiego lotniska, cyfrowa karta pokładowa nie będzie akceptowana. Należy mieć przy sobie fizyczny wydruk karty pokładowej, który trzeba okazać podczas odprawy na lotnisku w Maroku”.

Warto pamiętać, że dostęp do kart pokładowych znajduje się w zakładce „moje rezerwacje” (My Bookings) na stronie internetowej Ryanair lub w aplikacji.

Ponadto cyfrowe karty pokładowe nie będą także akceptowane w Turcji, ani w stolicy Albanii.

Odprawa i wydruk karty pokładowej

Mimo tego, że karty pokładowe w wersji cyfrowej nie będą akceptowane w Turcji, pasażerowie bez problemów mogą odprawić się online. Wystarczy tylko pamiętać o wydrukowaniu karty pokładowej.

Oświadczenie dla osób podróżujących do i z Maroka lub Turcji wydały także linie EasyJet: „Ze względu na lokalne przepisy obowiązujące w Marrakeszu cyfrowe karty pokładowe nie są dostępne. Należy wydrukować kartę pokładową i udać się do punktu Bag Drop w celu sprawdzenia dokumentów, nawet jeśli nie ma się bagażu do nadania”.

Osoby podróżujące z Egiptu, Jordanii i Maroka z samym bagażem podręcznym będą musiały udać się do punktu Bag Drop przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa. W przypadku lotów z Turcji, Tunezji, Jordanii, Maroka i Egiptu do Wielkiej Brytanii wprowadzono także dodatkowe kontrole bezpieczeństwa.

Co zrobić jeśli nie ma się jak wydrukować karty pokładowej?

Większość z nas ma aplikacje i korzysta z cyfrowej wersji karty pokładowej przy wejściu do samolotu. Konieczność posiadania papierowej wersji karty jest dużym utrudnieniem szczególnie, że dotyczy powrotu z wyjazdu, gdzie nie zawsze w hotelu lub innym miejscu jest dostęp do drukarki. Kartę można wydrukować w domu przed wylotem, jeśli odprawa online jest już dostępna. Jeśli nie, można ją wydrukować na lotnisku za opłatą.

Ile kosztuje drukowanie karty pokładowej na lotnisku?

Według cennika Ryanaira jest to 20 euro. EasyJet nie ma sprecyzowanej opłaty, na niektórych lotniskach drukuje boarding pass bezpłatnie.

Skąd jeszcze nie wylecimy bez papierowej karty pokładowej?

Poniżej lista lotnisk, które nie obsługują cyfrowych kart pokładowych.

Agadir
Akureyri
Antalya
Aqaba
Belgrade
Bodrum
Burgas
Cairo Sphinx

Enfidha-Hammamet

Essaouira
Hurghada
Ivalo
Izmir
Marsa Alam
Marrakech

Pristina
Rabat-Sale
Sharm El Sheikh
Sicily Comiso
Skopje
Tirana
Tangier

Teksty tygodnia

250 euro dla osób na niepełnym etacie

Part-Time Job Incentive Scheme (PTJI) to świadczenie przyznawane w Irlandii. Przysługuje osobom na niepełnym etacie. 250 euro dla każdej osób na niepełnym etacie to kwota, która może wiele zmienić.

Od lipca surowe kary za palenie papierosów na kolei

Od 1 lipca 2025 roku osoby palące papierosy na...

Zamieszki w holenderskim mieście przeciwko zakwaterowaniu imigrantek

W holenderskim mieście, Drenthe, odbyły się nocne zamieszki przeciwko zakwaterowaniu grupy nastoletnich imigrantek.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Przeczytaj także