piątek, 20 września, 2024

Pasażerka Ryanaira wsiadła do niewłaściwego samolotu. Zamiast do Paryża poleciała do Alicante

Pasażerka Ryanaira twierdzi, że przeszła przez właściwą bramkę na lotnisku, ale weszła na pokład złego samolotu. Po wylądowaniu obudziła się w Alicante zamiast w Paryżu.

30-letnia Jem Maybank przyjechała w sobotę na lotnisko Leeds Bradford, aby udać się do Paryża i spędzić krótki urlop we Francji. Kobieta pracująca w branży nieruchomości w West Yorkshire twierdzi, że przeszła przez właściwą bramkę na lotnisku, gdzie personel pokładowy zeskanował jej kartę pokładową.

Pasażerka Ryanaira weszła na pokład złego samolotu

Jem Maybank weszła na pokład samolotu i odkryła, że jej miejsce nr 34A nie istnieje. Z relacji kobiety wynika, że personel pokładowy Ryanaira powiedział jej, że czasami się to zdarza. Jednak lot trwał dwie godziny zamiast jednej, co z kolei kobieta wytłumaczyła sobie turbulencjami.

Powiedziała, że nie słyszała, gdy pilot informował pasażerów, o starcie samolotu do Alicante. Szybko zasnęła i spała przez cały lot. Ku swojemu zaskoczeniu, gdy się obudziła, po wylądowaniu zauważyła palmy i góry przez okno. Wtedy też uświadomiła sobie, że znajduje się w niewłaściwym samolocie.

Wina po stronie pasażerki?

Co jednak ciekawe, Ryanair obwinia Brytyjkę za błąd. Twierdzi, że „każdy pasażer ma obowiązek upewnić się, że wszedł na pokład odpowiedniego samolotu”.

Jem uważa jednak, że personel powinien zauważyć, że miała bilet do Paryża a nie do Alicante.

Kobieta tłumaczy:

– Byłam w trochę szalonym wakacyjnym pośpiechu. Szukałam na lotnisku bramki na lot do Paryża Beauvais. Widziałam, że to bramka nr 6, ale to było z daleka. Podeszłam do niej i po prostu czekałam w kolejce. Personel zeskanował moją kartę pokładową, kod QR i rzeczywiście go odczytał. Po prostu przepuścili mnie przez bramkę.

– Miałam miejsce 34A, ale takiego nie było. Pokazałam to członkowi personelu pokładowego i zapytałam: „Czy możesz mi pomóc, bo nie mam miejsca?” Wtedy usłyszałam, że czasami tak się dzieje, gdy zmieniają samolot. Przydzieliła mi miejsce 27. Siedziałam w samolocie i nie słyszałam zapowiedzi. Musieli zrobić jedno z informacją, ale tego nie słyszałam. Zasnęłam, a gdy się obudziłam i zobaczyłam góry i palmy. Wtedy pomyślałam: „To nie wygląda jak Paryż”.

Jem poczekała, aż wszyscy pasażerowie opuszczą samolot i poinformowała o swoich obawach członka personelu pokładowego. Ryanair zorganizował jej lot jeszcze tego samego wieczoru do Paryża. Jednak kobieta nadal nie jest pewna, jak to możliwe, że dostała się na pokład niewłaściwego samolotu.

– Załatwili mi darmowy lot, co było w porządku. Nie wiem, jak to się stało, że doszło do pomyłki. Może numer bramki zmienił się, kiedy czekałam – powiedziała kobieta.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?