Polacy skazani za brutalne morderstwo młodego Brytyjczyka. Trzy razy katowali swoją ofiarę

Fot. Met Police

35-letni Sebastian Szalski i 20-letni Darusz Badek zostali uznani winnymi brutalnego morderstwa 36-letniego Brytyjczyka. Polacy zaatakowali mężczyznę bez powodu i dwa razy wracali na miejsce bójki, by go „dobić”. 

Do tego bestialskiego morderstwa doszło pół roku temu, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. 35-letni Sebastian Szalski i 20-letni Darusz Badek rzucili się ok. 1 w nocy w Hounslow na 36-letniego Sukhijita Dhariwala. Początkowo Polacy uderzyli jedynie Brytyjczyka w twarz i popchnęli go na ziemię, ale 10 minut później wrócili oni na miejsce bójki i zaczęli katować swoją ofiarę. Na nagraniach z kamer CCTV widać, że Szalski i Badek kopią Brytyjczyka bez opamiętania, uderzają go z całych sił pięścią, a nawet na nim stają. Kamery pokazały też, że po drugim starciu Polacy dodatkowo okradli Dhariwala. 

Tajemnicza śmierć za kratkami – Polak, który zamordował całą swoją rodzinę na wyspie Jersey NIE ŻYJE

Skatowanie Brytyjczyka nie wystarczyło jednak polskim bandytom, którzy po dłuższej chwili wrócili do swojej ofiary po raz trzeci, by tym razem zadać jej ciosy nożem. Polacy dźgali Brytyjczyka przede wszystkim w nogi, a robili to z taką zaciekłością, że przecięli mu tętnicę udową. I właśnie te obrażenia, w połączeniu z silnym urazem głowy, przyczyniły się bezpośrednio do śmierci 36-latka. 

Polak, który zadźgał swoją dziewczynę z zazdrości, skazany!

Policjanci nie mieli problemu ze znalezieniem sprawców morderstwa, których bestialskie zachowanie widziało kilku świadków. W ciągu godziny od momentu znalezienia nieprzytomnego Sukhijita Dhariwala na ulicy, policjanci trafili do domu przy ulicy Albion Road, gdzie znaleźli ślady krwi i dwóch rozebranych niemal do naga mężczyzn. Z wiadomości przekazanych przez policję w Hounslow wynika, że Polacy próbowali ukryć pokrwawione ubrania w różnych zakątkach domu, a także że próbowali spalić najciężej zabrudzone krwią spodnie.

Morderstwo w Wiltshire: Pożar, w którym zginęła Polka wzniecono CELOWO

W czwartek 19 lipca sąd Kingston Crown Court nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących i skazał obu Polaków na dożywocie. Sąd zaznaczył ponadto, że Sebastian Szalski będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach za kratkami, a Darusz Badek – najwcześniej po 25 latach. 

– To był bezmyślny i brutalny atak na młodego męża i ojca, który kosztował go życie i w wyniku którego osierocone zostało małe dziecko. Z zachowania oskarżonych, którzy dwa razy wracali [na miejsce], by dalej atakować Pana Dhariwali wynika, że ich intencją było zrobienie mu poważnej krzywdy. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyrok przyniesie rodzinie Pana Dhariwali, dla której to był traumatyczny czas, poczucie sprawiedliwości i pozwoli jej zamknąć ten straszny rozdział – powiedział po ogłoszeniu wyroku detektyw John Massey z Homicide and Major Crime Command. 
 

Teksty tygodnia

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie