Policja aresztowała „Gimp Mana”, który prześladował kobiety w hrabstwie Somerset

Brytyjskiej policji udało się zatrzymać „Gimp Mana”, ubranego w czarny lateksowy kostium mężczyznę, który „terroryzował” lokalną społeczność w hrabstwie Somerset. Lokalne służby potwierdziły, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo.

Funkcjonariusze Avon and Somerset Police aresztowali 30-letniego mężczyznę w czarnym lateksowym kostiumie, który miał straszyć i prześladować kobiety nocą. 9 maja 2023 lokalne służby otrzymały zawiadomienie o kolejnym pojawieniu się „Gimp Mana”, jak jest określany w brytyjskich mediach. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, przy ulicy Accommodation Road w Bleadon pojawili się kilka minut po północy. Udało im się namierzyć i zlokalizować podejrzanego mężczyznę. Jak się okazało, była to ta sama osoba, która została wcześnie aresztowana pod zarzutem zakłócania porządku publicznego w związku z incydentami w okolicach Cleeve, Claverham i Yatton w październiku ubiegłego roku.

- Advertisement -

– Rozumiemy, że ten ostatni incydent może budzić niepokój naszej społeczności. Wezwanie z dzisiejszego poranka potraktowaliśmy bardzo poważnie i w ciągu kilku minut na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy aresztowali podejrzanego – jak komentuje w oficjalnym komunikacie lokalnej policji insp. Graeme Hall. Dodał także, że na ulicach Bleadon pojawią się dodatkowe patrole policyjne.

To nie pierwszy tego typu incydent w Somerset

Przypomnijmy, „Gimp Man” po raz pierwszy pojawił się w 2019 roku. W Cleverham niewielkiej wiosce położonej w hrabstwie Somerset przebrany w „gimp suit” mężczyzna miał prześladować kobietę, która później relacjonowała, że sprawca miał przy niej ciągle „dotykać krocza, chrząkać, ciężko oddychać". – Różne myśli przebiegały przez moją głowę – mówiła. Spanikowana krzyczała tak długo o pomoc, aż jej prześladowca zdecydował się uciec w kierunku głównej ulicy.

Jak się okazało, nie był to odosobniony przypadek. W sumie lokalna policja otrzymała aż 14 zgłoszeń związanych z działaniami ubranego w gumowy kostium napastnika w Claverham i Yatton. Kolejne tego typu incydenty zostały odnotowane w 2021 oraz w czerwcu i październiku 2022 roku. W żadnym z oficjalnym komunikatów służby policyjne nie podały personaliów sprawcy. 

Spotkanie z „Gimp Manem” to „najbardziej przerażające doświadczenie w moim życiu”

– To było najbardziej przerażające doświadczenie w moim życiu. Mam w głowie obraz, jak idzie w moją stronę. Boję się pomyśleć, co by się stało, gdybym była sama – w taki sposób swoje spotkanie z Gimp Manem” opisała 19-letnią Kierę Elston, która przechadzała się po ulicy wraz ze swoim chłopakiem, na łamach „The Sun".

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Mieszkańcy UK boją się łatki „nierobów na benefitach”. Do kieszeni osób potrzebujących nie trafia nawet £19 mld rocznie

Książę Harry wraca do łask? Na czas koronacji Karola III londyńczycy zrobili ważny ukłon w jego stronę

Mieszkańcy UK chcą, by 4-dniowy tydzień pracy stał się normą do 2030 roku. Czy jest to realne?

 

 

Teksty tygodnia

Jaka czeka nas pogoda w lipcu po rekordowo gorącym czerwcu?

Po najcieplejszym czerwcu w historii Anglii synoptycy ujawnili, jaka czeka nas pogoda w lipcu. Zdecydowanie nie jest to koniec upałów.

Nieproszeni goście z Ameryki. Szopy opanowały niemieckie ulice

Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się na ulicach miast. Niemcy coś o tym wiedzą, ponieważ właśnie mierzą się z pewnym futrzastym problemem. Jest nim szop pracz.

Ilu imigrantów zostało w UK po wygaśnięciu wiz? Home Office tego nie wie

Home Office nie wie, czy imigranci opuszczają Wielką Brytanię, czy zostają, aby nielegalnie pracować po wygaśnięciu wiz.

Uszkodzony bagaż w Ryanairze. Gdzie należy zgłosić?

Uszkodzony bagaż to problem, który może przytrafić się każdemu. Jednak nie wszyscy wiedzą, co zrobić, gdy akurat znajdziemy się w impasie.

250 euro dla osób na niepełnym etacie

Part-Time Job Incentive Scheme (PTJI) to świadczenie przyznawane w Irlandii. Przysługuje osobom na niepełnym etacie. 250 euro dla każdej osób na niepełnym etacie to kwota, która może wiele zmienić.

Przeczytaj także