piątek, 20 września, 2024

Ranking najbardziej opóźnionych lotów z UK

W przypadku których połączeń lotniczych realizowanych z Wielkiej Brytanii trzeba się liczyć z największymi opóźnieniami? Raport przygotowany przez analityków daje odpowiedź na tak postawione pytanie. Niestety, na samym szczycie znalazł się „polski” kierunek…

W raporcie zatytułowanym „Delay to Departure” przygotowanym przez analityków Esendex wzięto pod uwagę ponad 250 regularnych lotów realizowanych z 20 portów lotniczych na Wyspach. Posiłkując się danymi pozyskanymi za pośrednictwem portalu FlightRadar24 wyliczono, z jakimi średnimi opóźnieniami trzeba się liczyć, kupując bilet na dane połączenie. W ciągu ostatniego roku przeanalizowano każdy lot, który miał swój początek w Wielkiej Brytanii. Porównano średni planowany czas przylotu i średni rzeczywisty czas przylotu, aby obliczyć ogólne, przeciętne opóźnienie podróży lotniczej na danej trasie.

Niestety, na samym szczycie zestawienia znalazł się „polski” kierunek, w przypadku którego pasażerowie prawdopodobnie wylądują z ponad 30-minutowym opóźnieniem. Lot z portu lotniczego Leeds/Bradford na lotnisko Poznań-Ławica realizowany przez tanie linie Ryanair wiąże się z ryzykiem poślizgu wynoszącego średnio 36 minut. Przy zgodnym z rozkładem, planowanym czasie przybycia ustalonym na godzinę 11:51, średni rzeczywisty czas lądowania czas lądowania to 12:27.

Najbardziej opóźnione loty z UK

Oto 10 najbardziej „opóźnionych” lotów z brytyjskich lotnisk:

1. Z Leeds/Bradford do Ławicy w Poznania-Ławicy w Polsce (36 minut)
2. Z Birmingham do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (30 minut)
3. Z East Midlands do Paryża-Orly we Francji (28 minut)
4. Z Edynburga do Belfastu w Irlandii Północnej (27 minut)
5. Z Manchesteru do Lizbony w Portugalii (25 minut)
6. Z Londyn-Gatwick do Mediolanu-Malpensa we Włoszech (20 minut)
7. Z Bristolu do Guernsey w Wielkiej Brytanii (20 minut)
8. Z Bristolu do Edynburga w Szkocji (19 minut)
9. Z Bristolu do Porto w Portugalii (18 minut)
10. Z Belfastu do Glasgow w Szkocji (17 minut)

Dlaczego podróże lotnicze akurat z tych lotnisk są opóźnione?

Loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe realizowane z lotniska w Bristolu najczęściej pojawiały się na liście 10 najbardziej opóźnionych lotów. Warto jednak zwrócić uwagę, że na liście dominują raczej niewielkie lotniska, próżno na niej szukać choćby londyńskiego Heathrow. Dlaczego tak się dzieje?

— Na lotniskach o dużej, ale ograniczonej liczbie slotów, takich jak Heathrow i Manchester, linie lotnicze ryzykują utratę slotów, jeśli nie przybędą na czas — wyjaśnia ekspert ds. lotnictwa Sean Moulton w rozmowie z portalem informacyjnym „The Independent”. — W związku z tym trasy do mniej zatłoczonych portów lotniczych cierpią z powodu wykorzystywania samolotów na bardziej wartościowych trasach z punktu widzenia linii lotniczych, którym zależy na utrzymaniu tych przydziałów — dodaje Moulton.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?