Ryanair żąda ograniczeń dotyczących alkoholu na lotniskach

Ryanair żąda od władz europejskich wprowadzenia nowych ograniczeń dotyczących alkoholu na lotniskach. Chce w ten sposób powstrzymać pijanych pasażerów przed wejściem na pokład i utrudnieniami w podróży.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Ryanair pozwał pasażera za to, że swoim nieznośnym zachowaniem wynikającym z upojenia alkoholowego wywołał poważne zakłócenia w trakcie lotu. Konieczne było przekierowanie samolotu i awaryjne lądowanie.

Ograniczenia dotyczące alkoholu na lotniskach

Irlandzkie linie lotnicze chcą, aby wprowadzono limit dwóch napojów alkoholowych na lotniskach. Ryanair rozpoczął batalię prawną w celu odzyskania 15 000 euro (12 615 funtów) kosztów związanych z przekierowaniem i awaryjnym lądowaniem samolotu przez pijanego pasażera.

Tani przewoźnik wezwał europejskie władze do wprowadzenia nowych ograniczeń dotyczących alkoholu na lotniskach. Chce w ten sposób powstrzymać pasażerów przed upijaniem się przed wejściem na pokład samolotu.

Walka Ryanaira z pijanymi pasażerami

Warto zaznaczyć, że linie lotnicze zastrzegają sobie prawo odmowy wejścia na pokład pasażerom, których uznają za „nadmiernie pijanych”. Ryanair chce dodatkowo, aby lotniska wymagały od podróżnych okazania kart pokładowych w czasie zakupu alkoholu w barach. Tak jak praktykuje się w sklepach wolnocłowych.

– Nie rozumiemy, dlaczego na pasażerów na lotniskach nie nakłada się ograniczeń dotyczących dwóch napojów alkoholowych (przy wykorzystaniu kart pokładowych dokładnie w taki sam sposób, jak przy sprzedaży wolnocłowej). Skutkowałoby to bezpieczniejszym i lepszym zachowaniem pasażerów na pokładzie samolotów. A także bezpieczniejszym podróżowaniem dla pasażerów i załóg w całej Europie. Podczas opóźnień lotów podróżni spożywają nadmierną ilość alkoholu na lotniskach bez żadnych ograniczeń w zakupie lub spożyciu – podały irlandzkie linie lotnicze.

Ryanair pozwał pasażera

Jak już wspomnieliśmy, w tym miesiącu Ryanair pozwał pasażera na kwotę 15 000 euro. W celu odzyskania kosztów, jakie poniosła linia w związku z awaryjnym lądowaniem. Tani przewoźnik musiał przekierować lot. W efekcie – przez nieznośne i agresywne zachowanie pijanego pasażera – zamiast w Lanzarote, pilot Ryanaira wylądował w Porto.

Obecnie linia lotnicza domaga się przed sądem irlandzkim zwrotu 7000 euro na pokrycie kosztów hotelu dla 160 pasażerów i załogi. A także 2500 euro na pokrycie opłat za lądowanie i obsługę na portugalskim lotnisku. Oraz 1800 euro na pokrycie kosztów zastąpienia załogi.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Skuty w kajdanki Polak pobity przez Holendrów

Po tym, jak interweniowała policja i nasz rodak został skuty kajdankami, napastnicy wymierzyli mu jeszcze kilka ciosów.

Londyn – procesja żałobna w solidarności z Izraelczykami

W Londynie odbyła się procesja żałobna w solidarności z...

Brytyjka planuje opuszczenie „przerażającej” Anglii i emigrację do… Dubaju

Brytyjska celebrytka i influencerka chce opuścić Wyspy. Jej zdaniem...

Wybory w Niemczech już w niedzielę. Co musisz wiedzieć?

Niedzielne wybory wzbudzają wiele emocji. Szczególnie z uwagi na zamachy i poważne szanse prawicowej AfD na znaczący wynik. Co musisz wiedzieć jeśli pracujesz lub mieszkasz w Niemczech?

Polakowi skazanemu za przemoc wobec kobiet zablokowano deportację

Agresywny polski przestępca z historią nadużyć i stosowania przemocy wobec kobiet nie został deportowany z zaskakującego powodu.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Dyżur paszportowy w Trowbridge odbędzie się 12-13 marca 2025

Co będzie można załatwić? Co trzeba wiedzieć przed wizytą?

„Polska Madeleine McCann” aresztowana na lotnisku w Bristolu

Julii Wandelt zarzuca się prześladowanie i nękanie rodziców zaginionej przed laty dziewczynki, Kate i Gerry'ego.

Mural w Holandii uznany za najpiękniejszy na świecie

Echoes of Harmony to 20-metrowy mural w Holandii, który uznano za najpiękniejszy na świecie pod względem wpływu społecznego.

Jak zwiększyć kwotę wolną od podatku do £13,830

HMRC podpowiada, jak zwiększyć kwotę wolną od podatku, która w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie £12,570 i nie ulegnie zmianie do 2028 roku.

Inflacja w Wielkiej Brytanii – najnowsze dane

Inflacja w Wielkiej Brytanii niepokojąco przyspiesza. W grudniu wyniosła 2.5%, w styczniu już 3%. Co bardziej niepokojące, wskaźnik przekroczył prognozy. Kogo najbardziej dotyka wzrost cen?

W Holandii brakuje pracowników. Luki wypełniają imigranci

Imigranci są dużą pomocą dla holenderskich firm, które narzekają na brak pracowników. Niedobory siły roboczej widoczne są w wielu sektorach.