piątek, 20 września, 2024

Ryanair zostawił pasażera na lotnisku w Bristolu

Ryanair zrujnował rodzinie wakacje po tym, jak zostawił jednego z pasażerów na lotnisku w Bristolu.

Rodzinę rozdzielono na lotnisku w Bristolu po tym, jak Ryanair nie wpuścił na pokład jednego z pasażerów. Do zdarzenia doszło 14 lipca.

Ryanair zostawił pasażera na lotnisku

Kobieta, która chciała pozostać anonimowa, powiedziała, że jej mężowi odmówiono wejścia na pokład samolotu, mimo że był zaledwie pięć minut spóźniony przez parkowanie samochodu.

Samolot miał wystartować o godzinie 05.55 rano, ale na lotnisku poinformowano pasażerów o półgodzinnym opóźnieniu. Wspomniany mężczyzna spóźnił się jedynie 5 minut, co w obliczu półgodzinnego opóźnienia samolotu nie było znaczące. Jednak obsługa Ryanaira nie wpuściła go już na pokład.

W rezultacie jego rodzina poleciała bez niego, a on musiał następnego dnia udać się na lotnisko w Luton, aby złapać kolejny samolot do Sofii. Kosztowało go to ponad 400 funtów.

Tłumaczenie Ryanaira

Ryanair twierdzi, że bramka do wejścia na pokład została zamknięta punktualnie o 05.30. Przewoźnik tłumaczy, że po wejściu pasażerów na pokład podpisywany jest protokół prawny, który następnie przekazuje się kapitanowi. A to uniemożliwia ponowne otwarcie bramek.

Kobieta, której mąż spóźnił się pięć minut do wejścia na pokład, powiedziała:

– Zadzwoniłam do męża, żeby się pospieszył. A on dosłownie biegł w stronę bramki i powiedział, że jeszcze tylko minuta. Przeszliśmy przez bramkę, bo z dziećmi trwa to dłużej, a bramka zamknęła się nie więcej niż minutę później. Mój mąż pojawił się chwilę później. Machał i prosił, aby go wpuszczono i wyglądał na bardzo szczęśliwego, bo myślał, że mu się udało.

Okazało się, że inny pasażer także spóźnił się na lot i nie wpuszczono go do samolotu.

– Był też inny pasażer, który podszedł do bramki zaraz po moim mężu i też nie mógł wejść na pokład. Żaden pasażer nie znalazł się jeszcze w tym czasie na pokładzie. Rozpłakałam się, bo to zrujnowało nasze wakacje, a moje dzieci były bardzo zdenerwowane – dodała kobieta.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?