Szariackie małżeństwa 14-letnich dziewcząt są już LEGALNE w Niemczech – co dalej?

W lutym 2015 roku w Libanie Alia i Amir wzięli ślub. Nie przeszkadzało im to, że byli kuzynami, ani to, że małżonka w chwili, gdy mówiła „tak” miała… czternaście lat.

Amir był od swojej wybranki znacznie starszy – miał dwadzieścia lat. Związek został zawarty według praw szariatu. Małżeństwo zostało skonsumowane, a młoda para przez Turcję i Grecję dotarła do Niemiec, gdzie rzecz jasna zaczęły ich obowiązywać lokalne prawodawstwo. Według niego ślub z nieletnią jest nielegalny. Alia została odebrana swojemu mężowi oddana pod opiekę Jugendamtu (organizacji do spraw zarządzania młodzieżą).

- Advertisement -

„Kochający mąż” nie zamierzał się poddawać i ruszył na batalię prawną. Odwołał się od wyroku i przed sądem okręgowym w Bambergu sprawę… wygrał! Jednym słowem niemiecki wymiar sprawiedliwości uznał, że małżeństwo zawarte przez dziewczynkę (bo przecież nie kobietę!) w wieku lat czternastu było całkowicie legalne.

Norweg nie chciał się dać przebadać czarnoskóremu lekarzowi. Ukarał go sąd

Oznacza to, że obecnie 15-letnia małżonka może legalnie żyć ze swoim mężem. A każdy kto będzie chciał wziąć ślub z małoletnią według praw szariatu będzie miał duże szanse, aby wygrać swoją sprawę w sądzie. Można powiedzieć, że niemiecki prawo musi nagiąć się do religijnego prawa muzułmanów…

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie jest to odosobniony przypadek. Trudno jednak policzyć jak wiele takich małżeństw jest w Niemczech. Żadne oficjalne statystyki nie są prowadzone, ale znamy dane z dwóch landów. W Badeni-Wirtembergii takich przypadków odnotowano 177, a w Północnej Nadrenii-Westfalii odnotowano 188 mężatek poniżej 16 roku życia.

Dalajlama krytycznie o uchodźcach – co duchowy przywódca narodu tybetańskiego sądzi o imigrantach?

Niemiecki władze od dłuższego czasu zastanawiają się jak poradzić sobie z tym problemem, wyrok z Bambergu mógłby posłużyć innym za precedens w tego typu sprawach. Akurat w Dzień Dziecka ministrowie obradowali nad tym problemem.

Teksty tygodnia

Nowe plany rządu. Zagraniczni więźniowie będą deportowani wcześniej

Zgodnie z planami zapowiedzianymi przez rząd, zagraniczni przestępcy osadzeni w brytyjskich więzieniach mają być deportowani wcześniej niż dotychczas. Według władz, ta zmiana pozwoli zwolnić około 500 cel rocznie, co przełoży się na oszczędności sięgające milionów funtów.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie