Tony Blair apeluje: „Brexit nie może się wydarzyć”. Przekonuje, że pozostanie w UE jest możliwe

Tony Blair, który od jakiegoś czasu walczy o odzyskanie pozycji w szeregach swojej partii, zażarcie broni swojego anty-Brexitowego stanowiska. 

W sobotnim wywiadzie dla telewizji Sky News, Blair twardo bronił opinii mówiącej o tym, że odwrót od Brexitu jest w dalszym ciągu możliwy i taka propozycja cały czas musi pozostać na negocjacyjnym stole. „Jestem przekonany, że Brexit nie musi dojść do skutku” – twierdził były premier. Jego zdaniem polityka „dwóch prędkości” która zdobywa w unijnych kręgach coraz większe poparcie, stanowi szansę, którą Wykorzystać Brytania powinna wykorzystać.

- Advertisement -

Tony Blair: Masowa imigracja z Europy Wschodniej jest dobra dla Wielkiej Brytanii!

„Myślę, że Brexit absolutnie nie powinien się wydarzyć. Każdy dzień przynosi nam nowe dowody na to, że [Brexit] szkodzi nam ekonomicznie, a w szczególności politycznie” – przekonywał Blair. 

„Wydaje mi się, że opinia publiczna dojrzewa do tego wniosku. Dokładnie rok temu byliśmy jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek krajów grupy G7. Dzisiaj rośniemy najwolniej” – dodał Blair. 

„Mamy najniższy wskaźnik oszczędności od 50 lat. Światowa gospodarka zaczyna się od nas odwracać. Wartość funta spadła o 10, 12 procent. Inwestycje w sektorze przemysłu motoryzacyjnego zmniejszyły się o 30 proc. Standard życia się nie poprawia. To bezpośrednie skutki [decyzji o Bexicie] – co do tego nie ma wątpliwości” – przekonywał Blair.

Tony Blair chwali Polaków za pracowitość i wkład w rozwój gospodarczy Wielkiej Brytanii

W innym wywiadzie, tym razem dla telewizji BBC, Blair stwierdził, że na unijnych szczytach dyskutowana jest możliwość pozostania Wielkiej Brytanii w sferze swobodnego przepływu osób przez unijne granice. „Unia szykuje się do reform. Niektóre państwa pozostaną więc w wewnętrznym kręgu, którego granice wyznaczy strefa euro, a inne znajdą się poza tym kręgiem. Reformy o których mówię, sprawią, że Wielkiej Brytanii będzie dużo łatwiej wpasować się w ten drugi krąg. Sytuacja w Europie zmienia się diametralnie. Nie mogę ujawnić, rozmów na podstawie których wyciągam tego typu wnioski, ale zapewniam, że mam podstawy do tego typu stwierdzeń” – tłumaczył były premier. 

Blair twierdzi, że wsparcie dla ISIS jest częścią tożsamości muzułmanów

Teksty tygodnia

Nawet 2000 funtów odszkodowania za przerwy w dostawie wody

Odszkodowanie za brak wody, przerwy w jej dostawie lub awarie usług wodnych wzrasta dziesięciokrotnie dla gospodarstw domowych.

Irlandzkie szpitale zarabiają miliony na parkingach. Pacjenci oburzeni!

W Irlandii coraz głośniej mówi się o potrzebie zmiany zasad pobierania opłat za parkowanie przy szpitalach. Pacjenci i ich rodziny wielokrotnie mówili już o swoim niezadowoleniu z wysokich kosztów, które mocno obciążają ich budżet.

Nieproszeni goście z Ameryki. Szopy opanowały niemieckie ulice

Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się na ulicach miast. Niemcy coś o tym wiedzą, ponieważ właśnie mierzą się z pewnym futrzastym problemem. Jest nim szop pracz.

Wstajesz pierwszy – wysiądziesz ostatni. Ryanair i lekcja kultury w podróży

Samolot wylądował, pasy odpięte, a tu nagle wszyscy zaczynają wstawać jak na komendę. Wstajesz pierwszy, myślisz: „Będę pierwszy przy wyjściu!”. Tylko że… nic z tego!

Przeczytaj także