piątek, 20 września, 2024

Wakacyjne destynacje kuszą niskimi cenami. To najwyższy czas, żeby zaplanować urlop?

Choć za oknem jest zimno, mokro i nieprzyjemnie, to dla wielu styczeń jest właśnie tym miesiącem, w którym warto jest zarezerwować letni urlop. Pomimo ogólnego wzrostu cen, niektóre wakacyjne destynacje kuszą z początkiem roku nadzwyczaj niskimi cenami. 

Wakacyjne wyjazdy tańsze niż w 2023 r.

Najwyższa od 40 lat inflacja w UK sprawiła, że ceny wzrosły w niemal każdym obszarze życia. Ale eksperci ds. podróży zwracają uwagę, że z początkiem 2024 r. w branży turystycznej pojawiły się pewne niespodzianki. Okazuje się, że łowcy atrakcyjnych cen mogą obecnie znaleźć przynajmniej kilka wakacyjnych destynacji, które są tańsze niż w roku ubiegłym. Z internetowych porównywarek cen wynika, że taniej niż w 2023 r. polecimy w tym roku m.in. do Faro w Portugalii, do Nicei we Francji czy też do Dalaman w Turcji. Bilety na loty w wybrane dni do Faro są nawet o 24 proc. tańsze niż w 2023 r.. Z kolei loty do Nicei są tańsze nawet o 19 proc., a w podróż do stolicy Turkusowego Wybrzeża można się udać w cenie o 13 proc. niższej.

Wśród turystycznych hitów z początkiem 2024 r. znalazły się także odleglejsze destynacje. W tym przede wszystkim Chiny czy Indie. Państwa te kuszą turystów atrakcyjnymi cenami z uwagi na całkowite otwarcie rynku podróżniczego po pandemii Covid-19. – Świat jest już w pełni otwarty na podróże. Ale wiele z tych krajów ucierpiało z powodu pandemii. Zależy im na ponownym przyjmowaniu gości, co przekłada się na niższe ceny. Można znaleźć świetne oferty na loty długodystansowe – tłumaczy ekspert touroperatora Wendy Wu.

Rośnie liczba dokonywanych rezerwacji wakacyjnych

Eksperci zauważają, że w pierwszych dwóch tygodniach stycznia gwałtownie wzrosła liczba dokonywanych rezerwacji wakacyjnych. A także ogólne zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi. Z danych największego brytyjskiego organizatora wycieczek Jet2holidays wynika, że w pierwszej połowie stycznia liczba rezerwacji wzrosła o 150 proc. w porównaniu do grudnia.

Podobną wzmożoną aktywność internautów na polu planowania zagranicznych wyjazdów zarejestrował portal Skyscanner. Liczba użytkowników aktywnie szukających wyjazdów wakacyjnych na portalu w ciągu ostatniego miesiąca przekroczyła o 22 proc. liczbę takich użytkowników w roku ubiegłym. A co jest bardzo ciekawe, ludzie przestają się w swoich zapytaniach ograniczać. Coraz częściej pierwszym kryterium wyboru wakacji jest cena, a później dopiero destynacja.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?